Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Pareigūnai vairuoja drąsiai


Teises pragėręs pareigūnas grąžintas į darbą 
Darius Čiužauskas, Dienraštis "Respublika", 2006 10 24 
Už nepriekaištingą Lietuvos pareigūnų reputaciją kovojančiam Šalies policijos generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui suduotas skaudus smūgis. Vakar Klaipėdos apygardos administracinis teismas patenkino iš Kretingos rajono policijos komisariato už pareigūno vardo pažeminimą ir važinėjimą be vairuotojo pažymėjimo atleisto 25 metų Aliaus Galmino skundą ir gražino jį į darbą.
Motyvų nekomentavo
Teismas paskelbė tik rezoliucinę sprendimo dalį - motyvų nekomentavo. A.Galminui iš Kretingos rajono policijos komisariato, kuris buvo atsakovas, dar priteistas 4191 litas. Kriminalinės policijos tyrėju dirbęs A.Galminas atleistas šių metų rugpjūčio pradžioje, po Vidaus tyrimo tarnybos tyrimo išvadų. Šių metų liepos 3 d. paaiškėjo, kad jis neturi vairuotojo pažymėjimo, nors kolegos ir viršininkai jį dažnai matydavo vairuojantį. Tądien Palangoje iš šalutinio kelio "Mitsubishi" išvažiavusi pensininkė nepraleido pagrindiniu važiuojančio policininko vairuojamos "Audi". Po susidūrimo A.Galminas moteriai primygtinai siūlė su juo atsiskaityti vietoje ir nekviesti policijos, bet ji atsisakė. Atvykusiems kolegoms A.Galminas negalėjo pateikti ne tik mašinos registravimo dokumentų, bet ir vairuotojo pažymėjimo. Už vairavimą be dokumentų kriminalistui skirta 1500 litų bauda. Netrukus už pareigūno vardo pažeminimą teko palikti ir tarnybą. A.Galminas teisinosi, kad dokumentus paliko namuose ir žadėjo vėliau juos atvežti. Paaiškėjo, kad klaipėdietis melavo: 2005 metų pradžioje vairuotojo pažymėjimas iš jo buvo atimtas.
Policijai tiko
Tuo metu policijoje dar nedirbęs vaikinas jo neteko, kai net du kartus per vienus metus įkliuvo vairuodamas neblaivus. Pirmą kartą jis Telšių policininkų nubaustas tūkstančio litų bauda, o kai po mėnesio vėl vairavo su "kvapeliu", neteko teisės vairuoti pusantrų metų. Vis dėlto tokie žygiai nesutrukdė jam jau po mėnesio įsidarbinti Kretingos policijoje. Pildydamas anketą jis pamelavo, kad turi A, B ir C vairuotojo kategorijas. Tapęs policininku A.Galminas kreipėsi į Telšių kolegas, kad šie sumažintų vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą, bet gavo neigiamą atsakymą. Teisme apklausta A.Galmino močiutė, buvusi Kretingos rajono apylinkės teismo pirmininkė Stefanija Taluntienė. Ji mano, kad anūko atleidimas yra pareigūnų kerštas. "Po įvykio vienas iš komisarų man pažadėjo, kad jei sumokėsime 1500 litų baudą, anūkas nebus atleistas. Anūkui daviau pinigų, jis sumokėjo", - teigė šiuo metu advokataujanti moteris. Kretingos rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Andrius Grabys neslėpė, kad kalbėjosi su komisariate apsilankiusia S.Taluntiene, bet užtikrino tik minėjęs, kad paprastai tokie prasižengimai baigiasi atleidimu iš darbo.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt