Metodinės medžiagos

Literatūra

Publikacijos

VR praktika

Leidybiniai projektai

Skandalingi projektai


Benedikto XVI kalba Miunchene


Po popiežiaus kalbų – teroristo įspėjimas 
Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 10 02 
Pontifiką pavadino šarlatanu
Visame pasaulyje priešišką musulmonų reakciją sukėlusios popiežiaus Benedikto XVI pastabos apie islamą neliko nepastebėtos ir radikalių teroristų. Penktadienį paskelbtame vaizdo įraše antras pagal rangą teroristinės organizacijos „Al Qaeda“ lyderis Aymanas al-Zawahiri Katalikų bažnyčios vadovą pavadino šarlatanu. „Šis šarlatanas apkaltino islamą esant nesuderinamą su racionalumu, pamiršdamas, kad jo paties krikščionybė nėra priimtina mąstančiam protui“, – teigė egiptietis teroristas. Šventasis Tėvas taip pat buvo palygintas su XI amžiaus popiežiumi Urbonu II, kuris pritarė pirmajam kryžiaus žygiui į Artimuosius Rytus. „Šis šarlatanas Benediktas mums priminė jo pirmtako šarlatano Urbono II kalbą, kurioje jis ragino europiečius kovoti prieš musulmonus ir teigė, kad musulmonai yra Kristaus priešai“, – tęsė A.al-Zawahiri. „Jeigu Benediktas mus užpuls, į tai reaguosime tinkamai“, – perspėjo įtakingas „Al Qaeda“ narys.
Kalbos aidas netyla
Apžvalgininkai pastebi, kad A.al-Zawahiri pareiškimas yra akivaizdus atsakas į rugsėjo viduryje Benedikto XVI pasakytą kalbą. Praėjusį mėnesį viešėdamas Vokietijoje popiežius citavo mažai žinomą viduramžių tekstą, kuriame pranašo Mahometo mokymai buvo vadinami „žiauriais ir nežmoniškais“. Šie popiežiaus žodžiai visame pasaulyje sukėlė įnirtingus musulmonų protestus. Kai kurios musulmonų bendruomenės reikalavo, kad Benediktas XVI atsiimtų savo žodžius. Katalikų bažnyčios vadovas vėliau atsiprašė už tai, kad kai kurios jo kalbos dalys sukėlė priešišką musulmonų reakciją. Popiežius tikino buvęs ne taip suprastas ir ragino tęsti religijų dialogą. Vis dėlto pastarasis A.al-Zawahiri pareiškimas liudija, kad neatsargios popiežiaus pastabos gali dar ilgai kelti musulmonų pyktį. Tame pačiame vaizdo įraše A.al-Zawahiri šarlatanu pavadino ir JAV prezidentą George'ą W.Bushą, taip pat paragino musulmonus tęsti kovą prieš „kryžiuočius“.
Kalbėjo apie religijų draugystę
Vatikanas jokio atsako į teroristo pareiškimus savaitgalį nepaskelbė, tačiau Benediktas XVI ir toliau mėgina glaistyti jo žodžių apie islamą sukeltą reakciją. Vakar popiežius pareiškė tikintis, kad Irako krikščionių mažuma sugebės ir toliau taikiai gyventi su šios šalies musulmonų bendruomene. „Kviečiu visus prašyti visagalio Dievo padovanoti šiai suskaldytai šaliai taikos ir harmonijos“, – per savaitinį kreipimąsi į tikinčiuosius kalbėjo pontifikas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt