Metodinės medžiagos

Literatūra

Publikacijos

VR praktika

Leidybiniai projektai

Skandalingi projektai


Psichologinis spaudimas


Libdemai vėl siūlo VSD vadovu skirti G.Bagdoną  
Eglė Digrytė, Portalas "Delfi"", 2006 09 20 
Nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas vėl siūlo Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovu skirti Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vadovą pulkininką Gintarą Bagdoną. Jo vadovaujami liberaldemokratai ketina kreiptis į prezidentą Valdą Adamkų, kad šis teiktų Seimui atleisti dabartinį VSD generalinį direktorių Arvydą Pocių ir vietoj jo siūlytų kontržvalgybininko kandidatūrą.
Apie tai partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas informavo trečiadienį per spaudos konferenciją.
„Kreipsimės į prezidentą, kad jis siūlytų Seimui pakeisti VSD vadovą A. Pocių. Jei jo (V. Adamkaus – DELFI) nesaisto jokie įsipareigojimai su jokiomis skolomis, fondais, pilietybių suteikimais, jis turėtų šitą teikimą daryti“, - tvirtino R. Paksas.
Be to, anot jo, bus siūloma į VSD vadovus kviesti G. Bagdoną – „žmogų, kuriuo patikėjo Europa ir kuris turėtų tapti viena svarbiausių figūrų Europos kontržvalgyboje“.
Tuometinis prezidentas R. Paksas 2003 metų spalį Seimui buvo pateikęs G. Bagdono kandidatūrą į VSD generalinio direktoriaus postą, tačiau kilus Prezidentūros skandalui departamento vadovo skyrimo klausimo svarstymas netrukus buvo sustabdytas. VSD vadovą prezidento teikimu skiria ir atleidžia Seimas.
Europos Sąjungos Tarybos generalinis sekretorius ir vyriausiasis įgaliotinis bendrai užsienio ir saugumo politikai Javieras Solana vasarą patvirtino G. Bagdono kandidatūrą Bendrijos karinio štabo viršininko pavaduotojo pareigoms.
Karinio štabo viršininko pavaduotoju pulkininkas turėtų būti skiriamas trejiems metams. Nuo kitų metų eidamas naująsias pareigas, Lietuvos atstovas vadovaus ES karinio štabo žvalgybos padaliniui. Tai – aukščiausios iki šiol Lietuvos atstovų ES Tarybos Generaliniame sekretoriate turėtos pareigos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt