Metodinės medžiagos

Literatūra

Publikacijos

VR praktika

Leidybiniai projektai

Skandalingi projektai


Psichologinis spaudimas


VSD prireikė psichologų pagalbos  
Portalas "Delfi"", 2006 09 20 
visų pusių kritikuojamo ir vidaus nesutarimų draskomo Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Arvydas Pocius neslepia, kad šioje institucijoje reikia stiprinti psichologų pajėgas. Greičiausiai Vyriausybė ir Seimas sulauks prašymo skirti VSD papildomą finansavimą, rašo dienraštis "Lietuvos žinios".
Politikai linkę suprasti saugumiečių bėdas, tačiau piktinasi, kad sustiprintos psichologinės pagalbos poreikis radosi tik tuomet, kai VSD smarkiai sunegalavo. Be to, baiminamasi, kad su ištiesta ranka į valdžios kabinetus ims brautis ir kiti teisėsaugininkai.
Psichologijos specialistai atkreipia dėmesį, kad už abejingumą žmonėms, dirbantiems didesnės įtampos struktūrose, ateityje teks sumokėti su kaupu.
Teigiama, kad A.Pocius psichologų trūkumą departamente įvardijo kaip vieną iš struktūros bėdas lėmusių veiksnių, kai lankėsi uždaruose susitikimuose su parlamentinėmis frakcijomis.
VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas LŽ patvirtino, kad artimiausiu metu ketinama stiprinti departamento psichologinę tarnybą, kurioje pastaruosius 6 metus darbuojasi tik vienas specialistas. Tiesa, LŽ šaltinių teigimu, VSD perka ir papildomas konsultantų paslaugas.
Kiek šiuo metu departamentui kainuoja psichologų paslaugos ir kiek reikės papildomų lėšų, VSD neatskleidžia. Pageidavimai turėtų būti pateikti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK), kai parlamentas svarstys kitų metų biudžeto projektą.
Šiam komitetui vis dar vadovaujantis socialliberalas Alvydas Sadeckas mano, kad klausimas svarstytinas, bet "nereikėtų pervertinti psichologų vaidmens".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt