Metodinės medžiagos

Literatūra

Publikacijos

VR praktika

Leidybiniai projektai

Skandalingi projektai


Benedikto XVI kalba Miunchene


Popiežiaus kalba musulmonų pasaulyje sukėlė įtūžį  
Portalas "Delfi", 2006 09 15 
Vatikano pareiškimas nenuslopino musulmonų lyderių kritikos, nukreiptos į popiežių Benediktą XVI po to, kai jis pasakė kalbą apie šventojo karo koncepciją, rašo BBC. Sakydamas kalbą savo gimtojoje Vokietijoje, popiežius citavo XIV amžiaus krikščionių imperatorių, kuris buvo įsitikinęs, jog Mahometas pasauliui davė tik „blogį ir žiaurumą“.
Nors Vatikanas sakė, kad Benediktas XVI nenorėjo įžeisti Mahometo pasekėjų, Musulmonų brolijos vadovas pareiškė, kad pontifiko pastabos „sukėlė pyktį visame islamo pasaulyje.
„Akivaizdu, kad Šventasis Tėvas siekia puoselėti pagarbos ir dialogo poziciją kitų religijų bei kultūrų atžvilgiu, jokiu būdu neišskirdamas islamo“, – savo pranešime pabrėžė vyriausiasis Vatikano atstovas, spaudos salės direktorius tėvas Federico Lombardi.
Savo kalboje, pasakytoje Regensburgo universitete, pontifikas nagrinėjo istorinius ir filosofinius skirtumus tarp islamo ir krikščionybės bei smurto ir tikėjimo santykį.
Aukšto rango Kataro musulmonų dvasininkas šeichas Youssefas al-Qardawi kategoriškai atmetė popiežiaus komentarus.
„Musulmonai turi teisę įsižeisti ir supykti dėl šių aukščiausiojo krikščionių dvasininko komentarų, – naujienų agentūra „Reuters“ citavo Y. al Qardawi sakant. – Mes reikalaujame popiežiaus atsiprašyti musulmonų už jų religijos, Pranašo ir jų įsitikinimų įžeidimą.“
57 šalis apimanti Islamo konferencijos organizacija taip pat pareiškė apgailestaujanti dėl pontifiko išsakytų pastabų, o naujienų agentūros pranešė apie įsiutusią musulmonų tinklalapių reakciją.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt