Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Turkijos kurorte investuoti jau ryžtasi vis daugiau lietuvių  
Aušra Pocienė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 08 16 
Kuriasi kartu vienoje vietoje
Alanijoje, viename gražiausių Turkijos kurortų, jau kuriasi nedidelė lietuvių kolonija. Kaip ir vakariečiai, lietuviai ėmė burtis kartu vienoje vietoje – neseniai kelios vilniečių ir kauniečių šeimos įsigijo apartamentus kurorte statomame uždarame komplekse „Alanya Crown Resort“. Šiuo metu 88 tūkstančius gyventojų turinčioje Alanijoje gyvena apie 10 tūkstančių užsieniečių, turinčių kurorte įvairaus nekilnojamojo turto. Šis kompleksas kyla 3,5 hektaro teritorijoje, kurortą supančiuose Tauro kalnuose. Nuo Viduržemio jūros jis nutolęs apie tris kilometrus, o nuo jūros lygio pakilęs 500 metrų. Iš ten atsiveria įspūdingi miesto, Viduržemio jūros bei istorinės Alanijos pilies vaizdai. Vieno, dviejų ir trijų aukštų vilų bei apartamentų komplekse, kurį užbaigti numatoma 2007 metų vasarą, bus sporto centras, krepšinio aikštelės, pirtys, lauko baseinai, parduotuvė, nuolatinė aplinkos priežiūra ir apsauga. „Smagu, kad tarp airių, olandų ir kitų užsieniečių, itin aktyviai čia perkančių apartamentus bei vilas, bus ir būrelis lietuvių. Kartu galėsime švęsti Jonines, o Valstybės dieną prie savo vilos būtinai iškelsime ir Lietuvos vėliavą“, – sakė kartu su draugų šeima vilą šiame komplekse nusipirkusi finansininke dirbanti vilnietė Dalia B. Šiuo metu 88 tūkst. gyventojų turinčioje Alanijoje gyvena maždaug 10 tūkst. užsieniečių, turinčių kurorte įvairaus nekilnojamojo turto. Šalyje, kur per metus būna 300 saulėtų dienų, užsieniečiai perka antruosius namus, gyvena nuolat, poilsiauja arba tiesiog investuoja į nemažai pelno duodantį nekilnojamąjį turtą.
Senatvė prie Viduržemio jūros
Dalia B. įsigijo apie 83 kvadratinių metrų ploto butą su terasa pirmame aukšte, o jos draugai – 120 kvadratinių metrų apartamentus per du viršutinius aukštus. Už kvadratinį metrą jau įrengto ploto su visa vonios ir virtuvės įranga bei baldais jie mokėjo 1000 eurų (3450 litų). Dalios B. žiniomis, šiame komplekse apartamentus pirko ir rezervavo dar keletas lietuvių. „Dabar galėsime tauriai prie Viduržemio jūros nusenti“, – juokavo Dalia B., įsigytus apartamentus Alanijoje vadinanti antraisiais savo namais. Čia sutuoktiniai, kol yra darbingi, ketina poilsiauti, o tapę pensininkais – nuolat gyventi. Jau seniai kur nors šiltuosiuose kraštuose pirkti nekilnojamojo turto svajojusios moters žvilgsnis anksčiau krypo į Ispaniją ar Italiją. Tačiau dabar, anot jos, tokia investicija vidutiniškai uždirbantiems žmonėms būtų jau per brangi. „Paėmę kreditą dar įstengtume nusipirkti kelis kartus prastesnį nei Turkijoje turtą, bet išlaikyti jį būtų per brangu. Turkijoje, kur kainos gerokai mažesnės, net ir būdami pensininkai galėsime išlaikyti ir apartamentus, ir save“, – kalbėjo moteris, kuriai Alanijoje patinka viskas: ir smėlėti paplūdimiai, ir draugiški žmonės, turkiška virtuvė bei puikūs orai. Per mėnesį apartamentų išlaikymas šeimai kainuos apie 50 eurų (172 litus). Gyventojai galės naudotis kompleksui priklausančiu paplūdimiu bei gauti nuolaidų vienoje geriausių Alanijos kavinių.
Investuoja į paklausų turtą
Dalia B. neslėpė, kad pasirinkdama apartamentus naujai statomame komplekse pagalvojo ir apie turto likvidumą. Jei prireiktų, naujos statybos butus kalnuose su puikiu vaizdu visada galima pelningai parduoti. Pastaruosius dvejus metus nekilnojamojo turto kainos Turkijoje per metus vidutiniškai kilo 20-30 procentų. Panašų augimą ekspertai prognozuoja ir ateityje. Ketinantiems įsigyti nekilnojamojo turto Turkijoje Dalia B. patarė tai daryti tik per tuo užsiimančias mūsų šalies bendroves.
„Yra daug biurokratijos, įvairiausių suvaržymų ir formalumų. Pavyzdžiui, lietuviams reikia gauti leidimą Turkijoje pirkti nekilnojamojo turto. Pastaruosius dvejus metus nekilnojamojo turto kainos Turkijoje per metus vidutiniškai kilo 20-30 proc. Panašų augimą ekspertai prognozuoja ir ateityje. O man tereikėjo nusifotografuoti, banke atsidaryti sąskaitą, kreiptis į policiją dėl leidimo gyventi Turkijoje. Visa kita sutvarkė bendrovė „Burbonas“, kurios paslaugomis esu patenkinta“, – sakė moteris.
Žvilgsniai krypsta ir į Bulgariją
Tarpininkavimu perkant nekilnojamąjį turtą užsienio šalių kurortuose užsiimančios bendrovės „Burbonas“ rinkodaros vadovo Lino Savicko teigimu, jų bendrovė ne tik padeda sutvarkyti visus su nekilnojamojo turto pirkimu susijusius dokumentus, bet ir rengia nemokamas žvalgybines keliones į Turkiją. Jų metu apžiūrima dešimtys ir daugiau įvairiausių objektų. „Lietuviai – išskirtinai reiklūs pirkėjai. Vienas svarbiausių kriterijų jiems – statybų kokybė. Neatsitiktinai toks populiarus tarp jų „Alanya Crown Resort“ kompleksas. Žmonės matė kitus šį kompleksą statančios bendrovės objektus, kurie jiems paliko gerą įspūdį“, – sakė L.Savickas. Lietuviai vis labiau domisi ne tiktai Turkija, bet ir Bulgarija, kur nekilnojamojo turto kainos šiuo metu itin sparčiai auga.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt