Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Lietuva tarptautinėje arenoje


Terorizmo grėsmė nuvilnijo ir Lietuvoje  
Ramunė Vaičiulytė, Dienraštis "Respublika", 2006 08 11 
Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) paskelbta ypatinga teroristinės grėsmės parengtis nuvilnijo ir Lietuvoje. Vakar šalies oro uostuose vėlavo skrydžiai į terorizmo grėsmės ištiktą Didžiąją Britaniją, o strateginiuose objektuose buvo stiprinama apsauga.
Skrydžiai vėlavo
Vakar Vilniaus tarptautiniame oro uoste rikiavosi norinčiųjų išvykti į Jungtinę Karalystę eilės. Mat dėl itin sugriežtintų priemonių iš Lietuvos į šią šalį skraidinančių aviakompanijų "flyLAL" ir "Air Baltic" buvo paprašyta kurį laiką nevykdyti skrydžių. Tiesa, vis dėlto daugeliui susiruošusiųjų į Didžiąją Britaniją pasisekė - jie išskrido, vos tik baigėsi apribojimai. Aviakompanijos "flyLAL" lėktuvas, po trijų atidėjimų pavakare pakilo į Londoną. "Air Baltic" skrydis buvo atidėtas trims valandoms. Keliomis valandomis išskristi iš Kauno į Stanstead oro uostą Didžiojoje Britanijoje vėlavo ir aviakompanijos "Ryanair" lėktuvas. Tiesa, Lietuva - viena iš nedaugelio šalių, atidėjusių ir vėliau vis dėlto tęsusių orlaivių skrydžius į terorizmo grėsmės šalį. Nemažai Europos aviakompanijų skrydžius stabdė savo iniciatyva. Vakar keleivių nebeskraidino vokiečių oro linijos "Lufthansa", ispanų "Iberia", prancūzų "Air France", graikų "Olympic airlines". Aviakompanija "Ryanair" atšaukė didžiąją dalį skrydžių. Lenkijoje, pastebėjus įtartiną lagaminą, kuriam laikui apskritai buvo uždarytas Varšuvos Okencų oro uostas, lėktuvų popiet nebepriėmė ir Didžiosios Britanijos Heathrow oro uostas. Skrydžiai į Didžiąją Britaniją nevyko ir iš Belgijos sostinės Briuselio. Kuriam laikui stabdanti vietinius ir tarptautinius skrydžius vakar paskelbė ir Didžiosios Britanijos aviakompanija "British Airways". Nors, kaip "Respublikai" sakė Lietuvos civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas, vakar po pietų Vilniaus oro uoste valandą vėluodamas leidosi šios aviakompanijos lėktuvas, kuris vėliau taip pat skraidino keleivius į Didžiąją Britaniją.
Sustiprintas budrumas
Valstybės institucijos, atsakingos už saugumą strateginiuose šalies objektuose, vakar padidino budrumą. Valstybės saugumo departamentas paskelbė pradėjęs taikyti atitinkamas prevencines priemones. Tiesa, kokios tai priemonės, pareigūnai neatskleidė, tačiau pranešta, kad nuolat palaikomas kontaktas su užsienio šalių specialiosiomis tarnybomis, teisėsaugos ir operatyvinėmis pajėgomis. Lietuvos civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas "Respubliką" patikino, kad Lietuvos oro uostuose išties saugu, todėl skrydžiai į Didžiąją Britaniją tęsiami, o dėl skrydžių į JAV nėra ko jaudintis, mat iš Lietuvos keleiviai ten neskraidinami. "Žinoma, visos tikrinimo procedūros sustiprintos, tačiau tai visai nereiškia, kad anksčiau kontrolė nebuvo griežta. Tiesiog dabar tikrintojai į viską žiūri budriau, jiems nurodyta, į kuriuos elementus reikia ypač atkreipti dėmesį. O kiekvienas elementas, kuris bent mažiausiai kels įtarimų, bus eliminuojamas", - sakė A.Šumskas. Paklaustas, ar artimiausiu metu yra tikimybė, kad bus atšaukti visi skrydžiai į Didžiąją Britaniją, specialistas paaiškino esąs įsitikinęs, kad tai neįmanoma, mat Didžiosios Britanijos oro uostai yra svarbūs transporto mazgai, per kuriuos vyksta nemažai skydžių į įvairias pasaulio šalis. "Esu įsitikinęs, kad taip neatsitiks", - neabejojo A.Šumskas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt