Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Verslininkai kviečiami investuoti Airijoje  
Ieva Sungailaitė, Dienraštis "Respublika", 2006 08 07 
Airija - puiki šalis pradėti atplėšti savo verslą. Atrastąja žeme ji tapo daugybei mūsų šalies verslininkų ir įmonių. Savo veiklą Žaliojoje saloje plečianti Airijos lietuvių verslininkų asociacija (Lithuanian Business Network in Ireland, LBNI) kviečia tautiečius bendradarbiauti ir siūlosi padėti.
"Šiltnamio" sąlygos
Šiuo metu Airijoje užregistruota dvidešimt Lietuvos verslo įmonių. Čia netrūksta lietuvišku maistu prekiaujančių parduotuvių, kirpyklų ir grožio salonu, statybos kompanijų, dizaino ir internete paslaugas teikiančių įmonių, automobilių remonto dirbtuvių. LBNI organizacinės grupės vadovas Giedrius Savickas patikino, kad yra dar bent šimtas lietuviškų kompanijų, susidomėjusių šia šalimi. Anot jo, Airijos populiarumas tarp verslininkų nestebina - čia jiems sudarytos "šiltnamio" sąlygos. Patraukli verslo ir finansų politika, mokesčių sistema, pavyzdžiui, stambūs koncernai atleidžiami nuo kai kurių mokesčių. Bankų sistema taip pat nekelia rūpesčių - geros sąlygos paimti verslo paskolą, rengti projektus, juos noriai finansuoja valstybė ir Europos Sąjunga. Pradedantiesiems verslininkams net rengiami nemokami verslo kursai, suteikiama visa reikiama informacija, juridinė ir buhalterinė parama.
Susiduriama su problemomis
Bėda tik ta, kad užsimojus Airijoje įsitvirtinti ar pradėti verslą neretai susiduriama ir su sunkumais. "Verslininkams trūksta informacijos apie šalies kultūrą, supratimo apie vietos rinką. Jie nežino, į kokias kryptis orientuotis, neturi susikūrę struktūrinio modelio, kuris padėtų susirasti verslo partnerių ir prisitaikyti prie rinkos. Štai viena mūsų šalies importo ir eksporto kompanija sugaišo net pusantrų metų, kol sugebėjo pradėti savo veiklą. Atrodo, siūlė ir nuostabų produktą, ir patrauklią kainą", - apie problemas, su kuriomis dažnai susiduriama, kalbėjo G.Savickas. Airijos lietuvių verslininkų asociacija pasirengusi padėti išvengti šių sunkumu. Jau veikia asociacijos internete svetainė, joje bus verslo skelbimai, o patys verslininkai galės pristatyti savo pasiūlymus, taip pat ieškoti partnerių, dalytis patirtimi. "Nepretenduojame į skambius titulus. Mūsų tikslas - praktiškumas, noras padėti. Gauname daug informacijos, turime svarbiausius kontaktus, žinome šalies tradicijas", - kalbėjo G.Savickas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt