Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Berlyne neliko lietuviškų prekių  
Jolita Venckutė, Portalas "Delfi", 2006 08 07 
Uždaryta ir antra parduotuvė
Lietuviškus skanėstus mėgstantiems emigrantams Berlyne nesiseka: ką tik uždaryta antroji šiame mieste lietuviškų prekių parduotuvė. Kituose Vokietijos miestuose jomis kol kas niekas neprekiauja. Po poros dienų buvusios parduotuvės patalpose Bismarko gatvėje, jaukiame Šarlotenburgo rajone, žadama atidaryti turkų kepyklą. Anksčiau rytinėje Berlyno dalyje veikusi „Baltija“ uždaryta, nes jos vadovė išėjo motinystės atostogų. Sekėjos jai neatsirado, parduoti neblogai veikusios parduotuvės naujam savininkui nepavyko.
Savininkas dingo be pėdsakų
„Skanėstai iš Lietuvos“ gyvavo vos septynis mėnesius ir baigė savo gyvenimą dramatiškai: vieną gražią dieną jos savininkas, buvęs vilnietis Michailas Schermanas, tiesiog dingo. Jo iki šiol ilgisi ne tik pirkėjai, kurie jau buvo įpratę sulaukti skambučio, kai į parduotuvę atveždavo duonos ar varškės, bet ir draugai bei jų giminaičiai, paskolinę verslininkui nemažas sumas pinigų. Kokios sumos jie neteko, suskaičiuoti nelengva – žmonės nenori prisipažinti pakliuvę į spąstus. Vienas kitas puse lūpų prasitaria skolinęs kelis tūkstančius eurų, kiti sakė parėmę pažįstamą keliais šimtais eurų, nes tikėjosi, kad jis atgabens skanėstų ruošiamam jubiliejui ar kitokiai šventei.
Keikiasi užkibusi ant meškerės
Ar vilnietis iš pat pradžių buvo sugalvojęs pasipinigauti, ar jam ta mintis kilo vėliau, kai nepavyko gauti kredito iš vieno Vokietijos banko, ar viskas nutiko netyčia – niekas nežino. Iš Ukrainos kilusi Tania, su kuria M.Schermanas įsteigė parduotuvę, prisipažino dabar neretai prisimenanti keistų dalykų. „Pradiniam kapitalui sudėjome po penkis tūkstančius eurų, bet kai atėjo laikas mokėti nuomą, jis neturėjo pinigų, tad mokėti teko man už abu“, – pasakojo ji. Tania džiaugiasi tiktai dėl vieno dalyko – kad verslaudama nemetė savo seno darbo. Todėl ji sugebėjo atiduoti skolas broliui ir jau beveik atsiskaitė su savo motina.
Išvažiavo gyventi į Vilnių?
Didžiausias šokas ją buvo ištikęs tą dieną, kai susitiko su M.Schermano žmona ir ši pranešė, jog vyras dingo iš namų su visais daiktais, net baldais. Berlyno policijos pareigūnai, išgirdę skundą, tik palingavo galva: esą luktelėkite, netrukus dings ir žmona. Netrukus atsirado žmonių, kurie paliudijo, jog maždaug prieš penkerius metus Berlyne buvo daug tokių apgavysčių. Žmonių, pasprukusių su skolintais pinigais į užsienį, niekas nesurado, o gal ir neieškojo. Kur ieškoti M.Schermano, pažįstami ir draugai nujaučia. Vienas pažįstamas tvirtino matęs jį Sankt Peterburge, dar kiti įsitikinę, kad verslininkas – Vilniuje, kur gyvena ir jo motina.
Rusiškų parduotuvių – daug
„Potencialas tokiai parduotuvei yra – juk Berlyne gyvena apie 200-250 tūkstančių rusakalbių, jie mėgsta lietuviškas prekes, o dar svarbiau – ateina pabendrauti, pasikalbėti“, – sakė M.Schermanas vasario pradžioje, kai dar gyvavo parduotuvė. Bet Berlyne ir kituose Vokietijos miestuose jau yra nemažai maisto prekių parduotuvių, kuriose siūloma rusiškų produktų. Didžiąją dalį rinkos užkariavo parduotuvių tinklas „Rosija“. Tačiau nemažai prekių jau gaminama nebe Lietuvoje ar Rusijoje, o pačioje Vokietijoje – pagal „rusišką“ technologiją.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt