Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Didėja lietuviškų sūrių eksportas  
Irma Verbienė, Dienraštis "Verslo žinios", 2006 08 04 
Pienininkų viltys didinti sūrių eksportą į Rusiją pildosi – lietuviškų sūrių kaimyninėje šalyje parduodama vis daugiau.
Šalies pienininkams šis vasaros sezonas ypač sėkmingas – išaugo pieno produktų paklausa vidaus rinkoje, didėja ir eksportas į Rusiją. Dar besiruošdami vasarai didieji pieno perdirbėjai rengėsi daugiau dirbti Rusijoje. Nei tada, nei dabar pienininkai neslėpė, kad Lietuvos pieno perdirbėjai tik išloš dėl Rusijos draudimo importuoti sūrius iš Ukrainos. Kaip rašė VŽ, Rusijos valstybinė veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba metų pradžioje apribojo gyvūninės kilmės produkcijos importą iš Ukrainos ir reeksportą iš trečiųjų šalių. Buvo prognozuojama, kad toks rusų draudimas turės teigiamos įtakos Lietuvos sūrininkams, nes ukrainietiški sūriai Rusijoje užima 20–25% rinkos.
Prognozės pildosi
Julius Kvaraciejus, AB "Pieno žvaigždės" valdybos pirmininkas, VŽ teigia, kad įmonė daugiau eksportuoja savo produkcijos. Populiariausias gaminys – fermentinis sūris "Svalia". Jo nuomone, eksporto augimą lemia dvi priežastys – Rusijos draudimas importuoti sūrius iš Ukrainos bei šios šalies gyventojų perkamosios galios augimas. Didžiausios Lietuvos fermentinių sūrių gamybos įmonė "Rokiškio sūris" taip pat didina savo produkcijos į Rusiją eksporto apimtis. Antanas Trumpa, AB "Rokiškio sūris" direktorius, tvirtino, kad, palyginti su pernai, eksportas į Rusiją išaugo 15%. Jo teigimu, lietuviškų sūrių eksportas į Rusiją didės ir ateityje. "Sovietmečiu rusai suvalgydavo sūrių dvigubai daugiau negu dabar. Augant jų ekonomikai, didės ir sūrių paklausa", – svarsto p. Trumpa. Gintaras Bertašius, UAB "Vilkyškių pieninė" direktorius, tvirtina, kad jo vadovaujamos įmonės eksportas į Rusiją padidėjo triskart, palyginti su pernykšte vasara. Pasak p. Bertašiaus, tai lemia pakitusi įmonės prekybos politika, naujų produktų pristatymas ir, žinoma, Rusijos importo draudimas iš Ukrainos.
Sūris populiariausias
Kaip rašė VŽ, sūris užima pirmą vietą tarp maisto produktų pagal eksporto vertę. Pagal sūrių eksporto apimtis 2003 m. Lietuva pasaulyje užėmė 17 vietą – po JAV, Ukrainos, Lenkijos ir kt. Per 2005 m. riebių sūrių gamyba Lietuvoje paaugo 15,6%, iki 0,651 mln. t/m. Kai kurie ekspertai net spėja, kad po keleto metų visos naujosios ES šalys narės bus sūrių importuotojos, nes dėl augančio vartojimo nepajėgs pačios pasigaminti reikiamų kiekių.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt