Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Afganistane lietuviams investuoti rizikinga, bet prekiauti galima 
Portalas "Delfi", 2006 08 04 
Afganistane į verslo susitikimą tektų vykti šarvuotu automobiliu, lydimu kariškių, ir apsivilkus neperšaunamą liemenę. Ši šalis - dar per daug pavojinga vieta investuoti, įsitikinę šalies verslininkai.
Afganistane su Lietuvos delegacija viešėjęs "Achemos grupės" koncerno vystymo direktorius Rimantas Sinkevičius specialiai vyko į Šiaurės Afganistaną pasidomėti galimybėmis investuoti į azoto trąšų gamyklą, esančią prie Mazari Šarifo miesto, netoli Uzbekistano sienos.
Sovietiniais metais lietuviai specialistai konsultavo šios gamyklos darbuotojus.
Birželį Lietuvoje pirmą kartą istorijoje apsilankę Afganistano valdžios atstovai pareiškė laukiantys mūsų šalies verslininkų investicijų - šiai šaliai būtų naudinga Lietuvos patirtis plėtojant rinkos ekonomiką.
Afganistane apsilankęs R.Sinkevičius teigia išgirdęs afganistaniečių parlamentarų raginimų investuoti į trąšų gamyklą ir pažadų suteikti investicijų garantijas.
Lietuvos delegacijai vadovavusios Gintės Damušytės, ambasadorės ypatingiems pavedimams, koordinuojančios paramą Afganistanui, teigimu, šioje šalyje yra didelis trąšų poreikis, o patys afganistaniečiai skundžiasi iš Rusijos ir Pakistano importuojamų trąšų kokybe.
Susipažinęs su gamykla R.Sinkevčius mano, kad kol kas rizikinga investuoti gamyklai moderniuoti reikalingas lėšas, vertinamas daugiau kaip 100 mln. litų.
Seimo patikslintame šių metų valstybės biudžete Afganistano paramos projektams numatyta 1 mln. litų. Anksčiau provincijai Lietuva skyrė 140 tūkst. litų.
Pačių afganistaniečių perkamoji galia menka - du trečdaliai gyventojų pragyvenimui per dieną išleidžia mažiau kaip 2 JAV dolerio (5,4 lito), o šalies vyriausybė neišsilaikytų be tarptautinės bendruomenės paramos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt