Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Virš lietuvių bendrovių Baltarusijoje – grėsmė 
Marius Jokūbaitis, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2006 07 28 
Kaimyninės šalies vadovas grasina nacionalizuoti medienos perdirbimo įmones
Pareiškimas sukėlė nerimo
Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos akibrokštas sujaudino čia dirbančius Lietuvos verslininkus. Paskutiniu Europos diktatoriumi laikomas A.Lukašenka nusprendė, jog privačios medienos perdirbimo bendrovės turėtų būti nacionalizuotos. „Atitinkamas įsakymas bus priimtas artimiausiu metu“, – pareiškė Baltarusijos premjeras Sergejus Sidorskis. Kurios įmonės pateks į valstybės rankas, kol kas neaišku. Lietuvos ambasados Baltarusijoje žiniomis, medienos apdirbimo bendrovės gauna daug užsienio valiutos. Tai ir paskatino A.Lukašenką perimti šią pramonės šaką į valstybės rankas.
Įveža apdirbtą medieną
Lietuviai – vieni aktyviausių šios šalies medienos pramonėje. Šiuo metu iš Baltarusijos Lietuva importuoja bene daugiausia medienos žaliavos. Mūsų šalies bendrovės įsiveža didelius kiekius minimaliai apdirbtos pjautinės medienos. Per pirmuosius penkis šių metų mėnesius jos iš Baltarusijos atgabenta už 50 mln. litų. Kaimyninėje valstybėje veikia keletas lietuviško kapitalo medienos apdirbimo įmonių. Verslininkams labiau apsimoka šiek tiek apdirbti medieną ir ją gabenti į Lietuvą, kadangi neapdirbtos medienos eksportas yra daugiau apmokestinamas.„A.Lukašenka norėtų sumažinti išvežamos pusiau apdirbtos medienos kiekį. Tačiau mūsiškiams kaip tik tokios žaliavos ir reikia“, – pažymėjo asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius Raimundas Beinortas. Pasak jo, po šio sprendimo investicinis klimatas Baltarusijoje dar labiau suprastės.
Reikia daugiau valiutos
Gerų žinių verslininkams neturi ir Lietuvos ambasados Baltarusijoje darbuotojai. „Medienos apdirbimo įmonės, išvežančios visą savo produkciją, galima sakyti, atsidūrė taikiklyje. Juk jos gauna daug valiutos. O Baltarusijos ūkiui kaip tik ir reikia kuo daugiau užsienio valiutos“, – „Lietuvos rytui“ teigė ambasados pirmasis sekretorius Vidmantas Verbickas. Pasak jo, verslininkai kol kas nesikreipė į ambasadą, neprašė konsultacijų, kaip elgtis šioje situacijoje. „Visi laukia galutinio nutarimo, kuris bus paskelbtas kitą savaitę“, – sakė V.Verbickas.
Investavo milijonus litų
Medieną iš Baltarusijos importuoja dauguma stambiųjų Lietuvos baldžių. Kai kurie perka tiesiogiai iš tiekėjų, o dalis verslininkų investavo į apdirbimą Baltarusijoje. „Lietuvos ryto“ kalbinti bendrovių vadovai teigė puikiai žinantys naujienas iš prezidento administracijos. Tačiau plačiau apie tai kalbėti niekas nenori. „Patys supraskite, kad mes komentuoti šių dalykų negalime. Mūsų oficiali pozicija – čia viskas patinka. Galiu pasakyti tik tiek – naujasis A.Lukašenkos sprendimas gali padaryti daug įtakos lietuvių investicijoms Baltarusijoje“, – nenorėjo leistis į kalbas bendrovės „Medartus“ direktorius Donatas Juškelis. Ši bendrovė į medienos apdirbimą Baltarusijoje yra investavusi keletą milijonų litų.
Pavadino nacionalizacija
„Auksinė akcija“ – taip vadinama valstybės teisė perimti įmonės kontrolę, jeigu nutariama, kad ši veikė neefektyviai. Baltarusijos prezidentas neseniai pareiškė, kad jeigu privačios medienos perdirbimo įmonės, kurios šiuo metu neva dirba prasčiau nei valstybinės, artimiausiu metu peržengs nustatytą kartelę, valstybė neturės jokių priekaištų. Baiminamasi, kad neefektyviai veikiančia įmone gali būti pripažinta bet kuri lietuvių kapitalo bendrovė. Lietuvos verslininkai Baltarusijoje tai vadina šliaužiančia nacionalizacija, kai valstybė po truputį perima visas pramonės šakas, uždirbančias daugiausia užsienio valiutos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt