Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Lietuva tarptautinėje arenoje


Lietuva išrinkta į TATENA valdytojų tarybą 
Portalas "Delfi", 2006 07 12 
Lietuva išrinkta Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Valdytojų tarybos nare 2007-2009 metams, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
Tai įtvirtinta Jungtinių Tautų Rytų ir Vidurio Europos valstybių grupės susitarime, kurį liepos 7 dieną pasirašė Lietuvai atstovaujantis ambasadorius prie Tarptautinių organizacijų Vienoje Rytis Paulauskas.
Derybos dėl šios grupės narių atstovavimo Valdytojų taryboje tęsėsi 5 metus.
Valdytojų taryba yra TATENA politiką formuojantis organas ir turi 35 narius. Pastaraisiais metais jos darbotvarkėje nuolat buvo svarstomi tarptautiniai branduolinio ginklo neplatinimo ir verifikacijos klausimai, didžiausią dėmesį skiriant Irano ir Šiaurės Korėjos branduolinėms programoms.
Būdama Valdytojų tarybos nare Lietuva spręs regioninio bendradarbiavimo, vystant branduolinę energetiką, klausimus. Taip pat nagrinės su aplinkosauga susijusias radioaktyviųjų atliekų tvarkymo problemas, įgyvendins techninio bendradarbiavimo projektus. Jų 2006 metais Lietuvai numatyta už beveik 1,8 milijono JAV dolerių
1957 metais įkurta Tarptautinės atominės energijos agentūros šiandien turi 140 šalių narių. Pagrindinis agentūros veiklos tikslas – užtikrinti branduolinio ginklo neplatinimą, branduolinę saugą, propaguoti branduolinių technologijų vystymą ir taikų branduolinio mokslo ir technologijų taikymą.
2005 metais TATENA ir jos generalinis direktorius Mohamedas ElBaradei apdovanoti Nobelio taikos premija už pastangas sustabdyti branduolinio ginklo plėtrą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt