Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žurnalistų ir leidėjų teismai


„Lietuvos ryto“ laidai bus taikoma nuobauda dėl nepilnamečiams žalingos informacijos 
Delfi.lt, 2016 12 21 
„Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Patriotai“ pateikta žmones su psichikos negalia žeminanti informacija, kuri žalinga nepilnamečiams, konstatavo Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK). Trečiadienį komisija nusprendė surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolą televizijos atstovams.
Anot komisijos pirmininko Edmundo Vaitekūno, pažeidimas užfiksuotas Seimo rinkimų kampanijos metu laidoje „Patriotai“ rodytame pokalbyje su Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininku Zenonu Vaigausku.
„Buvo kalbama apie negalią turinčius asmenis, šiuo atveju, buvo pasakyta daugiau, nei priklauso ir nei leidžiama įstatymų. Būtent dėl to šiandien priimtas sprendimas, kadangi jie ir nesutiko su mūsų nuomone ir išvada, priimtas sprendimas surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolą“, - sakė E.Vaitekūnas.
LRTK nustatė, kad laidoje informacija apie psichikos negalią turinčius žmones buvo pateikta niekinamai, žeminančiai ir įžeidžiamai.
„Tokia informacija yra laikoma žalinga nepilnamečių fizinei ir psichinei sveikatai, fiziniam, psichiniam, dvasiniam ir doroviniam vystymuisi, ir todėl pagal minėtą įstatymą yra draudžiama skelbti viešai“, - konstatuojama LRTK sprendime.
Anot E.Vaitekūno, komisija žada kreiptis į televizijos atstovus, kad šie nurodytų už pažeidimą atsakingą asmenį, jei jis nebus nurodytas, pažeidimų protokolą žadama surašyti televizijos vadovui. „Lietuvos ryto“ televizijai vadovauja Linas Ryškus.
E.Vaitekūnas taip pat svarsto, jog laikantis praktikos komisijoje greičiausiai bus skiriama pusė įstatymų nustatytos minimalios baudos.
„Turime teisininkus, jie susipažins su informacija (...), pažiūrėsime kiek sprendimas atitinka mūsų teisininkų argumentus. Tuomet žiūrėsime, kokia bus pozicija“, - BNS sakė L.Ryškus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt