Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Nusikalstama veikla užsienyje


Lietuviui- mergaitės žudiko etiketė 
Asta Kuznecovaitė, Lietuvos rytas, 2016 06 04 
Per dukters gimtadienį įvykęs pirmasis pasimatymas baigėsi tragedija Norvegijoje gyvenusiai lietuvei.
Iš Kristinos Sviglinskajos namų išvytas Donatas Lukoševičius teisiamas dėl jos 8-metės dukters nužudymo. Lietuviškos pavardės vėl skamba užsienio teismuose ir žiniasklaidoje. Šiek tiek aprimus aistroms dėl Švedijoje už 17-metės Lisos Holm nužudymą iki gyvos galvos įkalinto Nerijaus Bilevičiaus, 8-metės Monikos mirtimi pasibaigusią istoriją dabar narplioja Norvegijos Nordhordlando apygardos teismas. Nors Monika buvo nužudyta dar 2011 metų lapkričio 14 dieną, jos įtariamas žudikas - 34 metų D.Lukoševičius - prieš teismą stojo tik šią savaitę.
Pagrindinis įkaltis - DNR
D. Lukoševičius savo kaltės nepripažįsta. Jis neigia nužudęs buvusios sugyventinės dukrą, nors jo kaltę, kaip ir N.Bilevičiaus atveju, patvirtina ant mergaitės kūno rasta jo DNR. „Aš ne žudikas“, - teisme pareiškė D. Lukoševičius ir užsiminė, kad mergaitę galėjo nužudyti jos motina K.Sviglinskaja. „Čia turi stovėti kitas žmogus, o ne aš. Svarbiausias klausimas - kas nuėmė diržą nuo mergaitės kaklo“, - mįslingai kalbėjo D.Lukoševičius ir į tokius savo žodžius sulaukė audringos K.Sviglinskajos reakcijos: „Gyvulys.“
Audringa praeitis Lietuvoje
D.Lukoševičius iš Lietuvos į Norvegiją persikraustė 2009 metais ir apsigyveno Bergene. „Aš atvykau į Norvegiją kurti naujo gyvenimo ir čia jį gyvenau šešerius metus“, - dar iki teismo yra sakęs D.Lukoševičius, kuris Lietuvą buvo priverstas palikti dėl itin audringos ir kriminalinės savo praeities. 1997 ir 2008 metais jis dešimt kartų teistas už žmonių užpuolimus, apiplėšimus, tyčinį padegimą. Vienas D. Lukoševičiaus įvykdytų nusikaltimų buvo itin žiaurus. 2004 metais jis su bendrininkais, ketindami apiplėšti, įsiveržė į vieno vyro butą, trenkė jam buteliu per galvą, grasino nušauti, smaugė diržu. Auka tik atsitiktinai liko gyva, o D. Lukoševičius ir jo sėbrai buvo sulaikyti.
Draugas atrodė keistas
Iš Lietuvos pasprukęs D.Lukoševičius Norvegijoje dirbo atsitiktinius darbus, tačiau nė viename jų ilgai neužsibūdavo. Su K.Sviglinskaja jis susipažino internete, pažinčių svetainėje, ir po neilgo bendravimo nusprendė susitikti. Per K.Sviglinskajos dukters gimtadienį įvykęs pirmasis pasimatymas Kristinai paliko dvejopą įspūdį. Vyras atrodė mandagus, geras, tačiau kartu ir keistas - vos tik sutikęs pabučiavo į skruostą, o kai moteris jį savo automobiliu atvežė iki namų, primygtinai siūlė susimokėti už benziną. Lietuvio keistumas vienišos mamos neišgąsdino, pora susitikinėjo toliau ir, kaip teisme pasakojo K.Sviglinskaja, atsiskleisdavo vis daugiau D.Lukoševičiaus keistenybių - jis lyg kažko gėdijosi, nuolat jaudindavosi, lyg kažko bijodavo. Nors K.Sviglinskaja ne kartą bandė įminti D.Lukoševičiaus paslaptis, vyro elgesys neatgrasė jos nuo gyvenimo kartu. Kai D. Lukoševičius neteko darbo ir gyvenamosios vietos, ji net nesusimąstydama pasiūlė jam persikraustyti į savo namus Sotros saloje.
Iš proto varė grasinimai
Šeiminis gyvenimas nebuvo ramus. Tarp K.Sviglinskajos ir D.Lukoševičiaus nuolat kildavo konfliktų dėl pinigų, nes vyras neturėjo nuolatinio darbo, o netrukus namuose pradėjo dėtis dar keistesni dalykai. Į K.Sviglinskajos elektroninį paštą ir feisbuką pradėjo plaukti keistos grasinamosios žinutės, kuriose reikalauta sumokėti 38 tūkstančius kronų (apie 4000 eurų). Po to tos žinutės paslaptingai dingdavo. Tarp K.Sviglinskajos ir D.Lukoševičiaus nuolat kildavo konfliktų dėl pinigų, nes vyras neturėjo nuolatinio darbo. Panašių žinučių gaudavo ir D.Lukoševičius. Jis į jas nereaguodavo, o K.Sviglinskają tai varė iš proto. Tik vėliau, kai žinučių siuntėjas pradėjo rašyti tokius dalykus, kurių, be Kristinos ir Donato, niekas negalėjo žinoti, K.Sviglinskaja suprato, kad tai jos slaptažodžius žinojusio D.Lukoševičiaus darbas. Moteris pareikalavo, kad jis paliktų namus.
Norėjo tęsti santykius
„Aš su Kristina buvau laimingas. Ji paprašė, aš išėjau, bet norėjau tęsti santykius su ja, todėl paprašiau jos pagalvoti“, - teisme kalbėjo D.Lukoševičius. Jis tikino, kad išsiskyrė ne dėl žinučių, tačiau tikrosios priežasties negalėjo pasakyti: „Neprisimenu.“ D.Lukoševičiui išsikrausčius į K.Sviglinskajos namus vėl sugrįžo ramybė. Bet neilgam. 2011 metų lapkričio 14 dieną po darbo į namus grįžusi Kristina savo dukrą rado negyvą. Mergaitės kaklą juosė diržas, kurio kitas galas buvo pritvirtintas prie durų rankenos.
Po nužudymo - šantažas
Tą dieną Monika sirgo, todėl liko namuose. K.Sviglinskajos teigimu, jos dukra buvo savarankiška, todėl palikti mergaitę vieną ji visai nebijojo ir dėl jos nesijaudino. Sunerimo tiktai vėliau, kai savo telefone rado septynis praleistus dukros skambučius, bet perskambinus mergaitė neatsiliepė. Telefonas, kurį turėjo M.Sviglinskaja, iš buto dingo. Jo surasti nepavyko. Prapuolė ir moters auksiniai papuošalai, buteliukas kvepalų, kurių jai buvo nupirkęs D.Lukoševičius. Ramybės K.Sviglinskaja neturėjo ir po dukters nužudymo. Martynu Nesvarbu pasivadinęs asmuo K.Sviglinskajai toliau rašinėjo žinutes, kuriose teigė žinantis, kas nužudė jos dukrą, ir girdėjęs garso įrašą, kuriame užfiksuotas žudomos Monikos klyksmas. Pateikti šį įrašą jis gali už pinigus.
Tyrimas buvo nutrauktas
Dar didesnis smūgis moteriai buvo, kai 2012 metų rugpjūčio 15 dieną policija paskelbė nutraukianti tyrimą dėl M.Sviglinskajos mirties, nes Monika esą nusižudė. Tai, kad iš K.Sviglinskajos namų dingo papuošalai, Monikos telefonas, kad jos buto durų stiklas buvo išdaužtas, o virtuvėje išbarstyti prieskoniai, policijos, regis, nedomino. Tyrimas buvo atnaujintas tik po dvejų metų. Atlikus išsamesnį tyrimą buvo rasta ne tik daug tyrėjų paliktų spragų, bet ir nustatyta, kad ant M.Sviglinskajos kūno ir drabužių rasta DNR yra D.Lukoševičiaus. 2014 metų spalio 20 dieną įtariamasis žudikas sulaikytas.
Įrodyti nebus lengva
Teismas, kuris tęsis dar tris savaites, nebus lengvas kaltintojams. D.Lukoševičius teigia, kad jo DNR ant M.Sviglinskajos kūno atsirado natūraliai. Esą jis išjos motinos namų išsikraustė likus penkioms savaitėms iki mergaitės mirties, todėl DNR pėdsakų liko visame jos bute. Mergaitės mirties dieną D.Lukoševičius teigia buvęs darbe ir prisipažįsta tik dėl vieno - siuntė žinutes Kristinai pasivadinęs Dariumi Petraičiu, bet jose grasinimų esą nebuvo. Atvirkščiai - jis raginęs KSviglinskają netylėti ir imtis visų įmanomų veiksmų, kad jos dukters žudikas būtų rastas ir nubaustas. „Kam žudyti vaiką, kurį aš mylėjau?“ - retoriškai klausė D.Lukoševičius. K.Sviglinskaja buvusio sugyventinio kalbomis apie meilę jos dukrai netiki. Jos teigimu, D.Lukoševičius jai matant su Monika elgdavosi nenatūraliai - per daug švelniai ir per daug maloniai. „Ji buvo mano gyvenimas ir mano džiaugsmas“, - prisiminusi dukrą ašaras braukė K.Sviglinskaja.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį Nuolat atnaujinama šaržų galerija

Suformuotas Lietuvos agentūrų sąrašas

Svetainėje patalpinti Lietuvos agentūrų reitingai

Papildytos publikacijos apie Lietuvos agentūras
Nuolat atnaujinama šaržų galerija

Suformuotas Lietuvos agentūrų sąrašas

Svetainėje patalpinti Lietuvos agentūrų reitingai

Papildytos publikacijos apie Lietuvos agentūras
Nuolat atnaujinama šaržų galerija

Suformuotas Lietuvos agentūrų sąrašas

Svetainėje patalpinti Lietuvos agentūrų reitingai

Papildytos publikacijos apie Lietuvos agentūras
Nuolat atnaujinama šaržų galerija

Suformuotas Lietuvos agentūrų sąrašas

Svetainėje patalpinti Lietuvos agentūrų reitingai

Papildytos publikacijos apie Lietuvos agentūras
Nuolat atnaujinama šaržų galerija

Suformuotas Lietuvos agentūrų sąrašas

Svetainėje patalpinti Lietuvos agentūrų reitingai

Papildytos publikacijos apie Lietuvos agentūras
Nuolat atnaujinama šaržų galerija

Suformuotas Lietuvos agentūrų sąrašas

Svetainėje patalpinti Lietuvos agentūrų reitingai

Papildytos publikacijos apie Lietuvos agentūras
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt