Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Nusikalstama veikla užsienyje


Anglijoje benzinu apipilta ir padegta lietuvė neketina prarasti dvasios stiprybės 
Anglija.lt, 2015 11 28 

Atstumto draugo benzinu apipilta ir padegta lietuvė nusprendė neslėpti savo siaubingų randų ir teigia, kad ši baisi istorija neatims iš jos dvasios stiprybės. Britų žurnalistams jauna moteris atvirai papasakojo savo istoriją.

25 metų Dovilė Krivickaitė apdegė 24 proc. savo kūno po to, kai 2013 metų spalio 19 d. Rytų Londone ją benzinu apipylė ir padegė jos atstumtas Mohammedas Kosaras. Gyvu fakelu virtusi lietuvė išgyveno ir teigia neleisianti savo randams trukdyti jai gyventi.

„Jokiu būdu negalėjau to sustabdyti. Mano visą kūną greitai apėmė liepsnos. Savo akimis mačiau, kaip man nuo rankų lupasi oda. Klykiau ir tiesiog meldžiau, kad numirčiau ir kad tas skausmas praeitų“, – apie siaubingą patirtį dienraščiui „The Daily Mail“ pasakojo Dovilė.

Į Londoną jauna lietuvė atvyko 2012 metais ir netrukus susipažino su somaliečiu M. Kosaru. Po metų vyras ėmė Dovilę merginti, tačiau ji švelniai jį atstūmė, nes tuo metu turėjo vaikiną. Mergina somaliečiui pasakė, kad jį laiko tik draugu.

„Kai jį atstūmiau, jis nusijuokė ir atrodė, kad priėmė tai normaliai, – sakė Dovilė. – Vėliau jis kelis kartus manęs vėl klausė. Kaskart jam atsakiau „ne“. Tiesiog nežiūrėjau į jį kaip vyrą ir negalėjau įsivaizduoti, kad suartėtume.

Manydama, kad su M. Kosaru juos ir toliau sieja gera draugystė, Dovilė 2013 metų spalio 19 d. sutiko, kad jis atvažiuotų jos paimti iš vienos Rytų Londono „Forest Gate“ rajono gatvės ir nuvežtų susitikti su draugais vienoje aludėje.

„Vos pradėjome važiuoti ir automobilis ėmė staiga lėtėti, lyg būtų pasibaigę degalai, – apie baisią dieną pasakojo Dovilė. – Sustojome ramioje vietoje. Mohammedas atsisuko į mane ir pasakė: „Išlipkime ir pasikalbėkime“.

Išlipęs jis pasiėmė penkių litrų benzino talpą, kuri buvo prie jo kojų. Įpylęs degalų į automobilį vyras nusivedė Dovilę į skersgatvį vis dar rankoje laikydamas benzino talpą.

„Man nespėjus susivokti jis ėmė pilti ant manęs benziną. „Ką tu darai?“ sutrikusi sušukau jam. Jis nieko neatsakė. Kitas dalykas, kurį išgirdau, buvo žiebtuvėlio spragtelėjimas“, – sakė lietuvė.

Jis padegė ją ir nuėjo neatsisukdamas, o Dovilė tuo metu klykė apimta liepsnų. Mėgindama užsigesinti ji puolė ant žemės ir ėmė voliotis. Laimei, tuomet pripuolė šalia gyvenęs žmogus ir apipylė ją šaltu vandeniu.

„Pirmiausia karštis priminė jausmą, kai stovi per arti prie kepsninės. Tačiau greitai tapo dar blogiau ir nieko negalėjau padaryti. Taip smarkiai šaukiau, kad mano balsas užkimo“, – pasakojo lietuvė.

Atvykusiems medikams teko kirpti ir nuimti jos drabužius, kad šie neliptų prie nudegusios odos. Mergina buvo nugabenta į Niuhamo universitetinę ligoninę, o vėliau perkelta į Brumfildo ligoninės Nudegimų skyrių Esekse, kur medikai mėgino išgelbėti jos odą.

Po nudegimo Dovilė sunkiai galėjo kvėpuoti pati, todėl jai buvo įvestas specialus deguonies vamzdelis. Mergina smarkiai apdegė veidą, kaklą, rankas ir kairę kūno pusę. Šešias savaites praleidusi ligoninėje ji turėjo ištverti penkias odos persodinimo operacijas.

Praėjusių metų gruodį M. Korsaras už Dovilės padegimą ir sužalojimą buvo nuteistas kalėti mažiausiai 16 metų.

„Kai jį pripažino kaltu, lengviau atsikvėpiau, – sakė lietuvė. – Tačiau už tai, ką jis padarė, turėtų kalėjime praleisti visą gyvenimą. Norėjau, kad jį uždarytų kaip galima ilgesniam laikui. Jis kalėjime, tačiau nubausta esu ir aš. Su šiais baisiais randais turėsiu gyventi visą gyvenimą ir jie man visuomet primins tai, ką patyriau“.

Tačiau dvasios stiprybės nestokojanti lietuvė teigia neleisianti randams valdyti jos gyvenimo. „Dabar žvelgdama į veidrodį nebeatpažįstu savęs buvusios. Tačiau esu pasiryžusi neleisti šiems sužeidimams apibrėžti tai, kas esu viduje. Dabar turiu draugą ir jis mane labai palaiko ir sako, kad esu graži, nepaisant visko“, – sakė Dovilė.


Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt