Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Airijos žiniasklaida apie „Maximą“: veržiasi nauja jėga 
Portalas "Delfi", 2014 10 06 
Į Airijos mažmeninės prekybos sektorių veržiasi didelį potencialą turinti nauja jėga.

Buvusiame prekybos centre „Shankill“ vykdomi statybų darbai. Šį prekybos centrą 2012 m. už 6 mln. eurų (20,72 mln. litų) nusipirko įmonė „Bilaro“.

„Bilaro“ įmonė siejama su lietuvių prekybos centrų tinklu „Maxima“, turinčiu 30 tūkst. darbuotojų, dirbančių 500 prekybos centrų Baltijos valstybėse, Bulgarijoje ir Lenkijoje. Pastarojoje prekyba vykdoma „Aldik“ pavadinimo prekybos centruose. Pati „Maxima" neigia sąsajas su minėtu projektu.

Kadaise „Shankill“ priklausė „Select Retail Holdings“ (SRH). Šio konsorciumo veikloje dalyvavo ir Bernardas McNamara, taip pat jam priklausė „Superquinn“, kuris 2011 m. buvo parduotas „SuperValu“ valdančiai „Musgrave“ įmonei.

Sėkmės metais planavęs sukurti dar vieną „Superquinn“, SRH konsorciumas 2012 m. buvo likviduotas, o neilgai trukus po to „Shankill“ centrą įsigijo „Bilaro“. Pastarąją įmonę valdo du lietuviai – „Agile Investment“ dirbantys Airidas Kondratas ir Aurimas Zimnickas. „Agile Investment“ – tai „Maxima“ investicinė įmonė, kuriai taip pat priklauso „Supersol“ Ispanijoje.

Bankrutavus „Superquinn“, sklido kalbos, kad „Agile“ su dalimi SRH akcininkų susitarė dėl kainos.

Tačiau kalbama, kad lietuviai neketina sustoti, o „Shankill“ nebus vienintelis prekybos centras. Iš Baltijos valstybių sklindantis permainų vėjas gali atnešti pokyčių ir į kitus Airijos prekybos centrus.

Renata Saulytė, „Maxima LT“ komunikacijos vadovė, DELFI nurodė, kad nei bendrovė, nei „Maximos“ grupė plėtros ar kitų verslo projektų Airijoje nevykdo.


Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt