Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Publikacijos apie šalies įvaizdį


Tapome labiau matomi  
Giedrė Jonaitytė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2013 12 03 
Per pastaruosius penkis mėnesius Lietuvos vardas vis dažniau mirga Vakarų Europos žiniasklaidoje. Mūsų šalis ypač buvo linksniuojama Vilniuje vykusio Rytų partnerystės viršūnių susitikimo dienomis. Ką pastebėjo užsienio žurnalistai? Į Lietuvą, kaip ES Tarybai pirmininkaujančią šalį, dėmesį atkreipė tokios autoritetingos žiniasklaidos priemonės kaip BBS, „European Voice“, „Reuters“, „The Financial Times“, „EUobserver.com“, „Bloomberg News“, „Europolitic“, „The Guardian“, „Europolitique“, „The Telegraph“, „Le Figaro“, „Le Monde“, daugelis kitų. „Pastebėjome įdomų dalyką – faktiškai visuose pranešimuose nebuvo išvengta Rusijos ir Lietuvos santykių analizavimo. Beveik visuose straipsniuose pabrėžiamas mūsų noras visiškai atsiskirti nuo Rusijos, siekti energetinės nepriklausomybės, negrįžtamai integruotis į Vakarus, buvo minima, kad mūsų pirmininkavimo metu Rusija gali prarasti įtaką Rytuose. Tarptautinėje žiniasklaidoje taip pat buvo pabrėžiama, kad Lietuva yra pirmoji buvusios Sovietų Sąjungos šalis, kuriai patikėta pirmininkauti ES Tarybai“, – kalbėjo diplomatas, Vyriausybės vicekancleris Remigijus Motuzas, koordinuojantis Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai. Tiek žiniasklaidoje, tiek pirmininkavimo ES Tarybai renginių metu apie Vilnių buvo kalbama kaip apie šiuolaikišką ir modernų miestą. Bet pastebėta ir tai, kad išvykus iš sostinės vaizdas atrodo gerokai niūresnis, užkliuvo sovietiniai pastatai, kuriems būtina renovacija.
Istorinis pirmininkavimas
R.Motuzas neabejoja, kad Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai istorijoje neliks kaip eilinis – kad ir dėl proveržio Rytų partnerystėje. Pavyzdžiui, prieš dvejus metus pirmininkaujant Lenkijai viršūnių susitikime Varšuvoje nebuvo pasirašyti jokie Rytų partnerystės dokumentai. „O dabar Gruzija ir Moldova parafavo Asociacijos ir Laisvosios prekybos sutartis su ES. Tai ir Lietuvos nuopelnas. Vilniuje vykusį ES ir Rytų valstybių viršūnių susitikimą daugelis prisimins ir dėl to, jog buvome labai arti tikslo, kad Europos link žengtų ir Ukraina“, – kalbėjo R.Motuzas. Anot Vyriausybės vicekanclerio, mūsų šalies pirmininkavimas įsimintinas ir tuo, kad buvo laiku patvirtinta daugiametė Europos Sąjungos finansinė programa, po aštrių diskusijų pasiekti Europos Komisijos kompromisai su Europos Parlamentu. Be to, Lietuvos pirmininkavimas laikomas tam tikro ciklo pabaiga. Kitais metais vyks rinkimai į Europos Parlamentą, bus skiriami arba renkami nauji Europos vadovai, todėl nuo 2014 metų kovo nebus priimami jokie svarbūs sprendimai. „Pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpis trumpas, bet tai, ko mums nepavyko nuveikti, dar galime padaryti. Lietuva perėmė pirmininkavimą iš Airijos, o jį perduos Graikijai. Visos šios šalys sudaro pirmininkavimo trejetą, kurio tikslas – garantuoti darbų tęstinumą. Todėl tai, ko nespėjo padaryti viena, gali pratęsti antra, o užbaigti trečia. Pavyzdžiui, šiuo metu itin daug diskutuojama dėl Ukrainos. Tad pirmininkaujant Graikijai mūsų šalis gali būti gera ekspertė ir pagalbininkė svarstant tolesnes Ukrainos perspektyvas“, – svarstė R.Motuzas.
Pavyko rasti savitą stilių
Įvairios Europos institucijos mūsų šalies pirmininkavimo rezultatus vertins kitų metų sausį. Vyriausybės neabejoja, kad rezultatai bus geri, nes lietuviams pavyko ne tik perimti ir pritaikyti gerąją kitų šalių patirtį, bet ir rasti savitą stilių. Užsienio svečių nuomone, Lietuvos pirmininkavimas buvo šiaurietiškai kuklus, bet gerai organizuotas. Be to, itin daug dėmesio buvo skiriama lietuviškai kultūrai ir produkcijai – baldams, užkandžiams, gėrimams.
Karjeros tramplinas
Lietuvos pasirengimas pirmininkavimui ES Tarybai prasidėjo dar 2011 metais. Šį darbą dirbo ir tebedirba maždaug 1500 diplomatų bei valstybės tarnautojų. Vyriausybės vicekanclerio teigimu, mūsų žmonių kompetencija, sugebėjimas puikiai kalbėti angliškai stebino įvairių Europos institucijų darbuotojus. Jau dabar neabejojama, kad ne vienam jų gali būti pasiūlyta darbą Vilniuje iškeisti į darbą Briuselyje ar kituose miestuose. R.Motuzas neslėpė ir pats sulaukęs raginimų įgytą patirtį pritaikyti dirbant Europos Sąjungos institucijose. Tad jis svarsto galimybę išbandyti jėgas kitąmet vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose. „Kodėl gi ne? Manau, turiu pakankamai diplomatinio ir administracinio darbo patirties. Be to, koordinuodamas Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai, susipažinau su Europos Sąjungos valdymo institucijomis, jų darbuotojais“, – vardijo Vyriausybės kanclerio pavaduotojas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt