Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Policijai vidurinį pirštą rodyti galima  
Jaunius Pocius, Dienraštis "Respublika", 2013 12 11 
Šiaip jau munduro garbę ginantys policijos pareigūnai, susidūrę su chuliganiškai kelyje pasielgusiu Užsienio reikalų ministerijos (URM) generaliniu inspektoriumi Virgilijumi Petkevičiumi, principingumo staiga pritrūko. Bet kuris paprastas pilietis, parodęs policijos pareigūnui iškeltą vidurinį pirštą, neabejotinai būtų sulaukęs bausmės. Tačiau buvęs saugumietis, kelių policijos patruliui parodęs nepadorų gestą, teisme bausmės išvengė. Policija tokio sprendimo net neskundė. Už tokio visiems suprantamo gesto parodymą V.Petkevičiui grėsė bauda nuo 100 iki 300 litų arba administracinis areštas. Tačiau visų šių nemalonumų URM generalinis inspektorius išvengė.
Trukdė persekioti
URM generalinis inspektorius teisme atsidūrė dėl nedidelio chuliganizmo. Incidentas su policija įvyko rugsėjo 27-ąją, kai kelių policijos pareigūnai nežymėtu automobiliu „Škoda Octavia" Oslo gatve persekiojo kelių eismo taisyklių pažeidėją. Važiuodami antrąja eismo juosta, pareigūnai bandė aplenkti automobiliuką „Smart". „Skoda" reikalavo kelio signalizuodama šviesomis ir garsiniu signalu. Užuot pasitraukęs į pirmąją eismo juostą, smarto vairuotojas pro langą iškišo ranką ir parodė į viršų iškeltą vidurini pirštą. Pamiršę pažeidėjo gaudynes, patruliai V.Petkevičiaus vairuojamą automobilį sustabdė. Vairuotojas buvo blaivus. Jam buvo surašytas protokolas už smulkų chuliganizmą. Teismas buvusiam saugumiečiui buvo gailestingas. Administracinę bylą nagrinėjęs Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėjas Ovidijus Ramanauskas, nors ir pripažino, kad VPetkevičius rodė pareigūnams vidurinį pirštą, bylą nutraukė. Teisėjas patikėjo smarto vairuotoju, kad jis pareigūnų nesiekė įžeisti, mat kelio reikalavęs jų automobilis nebuvo pažymėtas aiškiais skiriamaisiais policijos ženklais. Po tokio teismo sprendimo policija ūmai prarado norą įrodinėti savo tiesą ir nutarimo nebeskundė. Ar jų kartais neišgąsdino vairuotojo statusas?
Viršininkui - naujiena
Vakar Vilniaus apskrities VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas sakė esąs nustebęs tokia šios istorijos pabaiga. „Man taip pat keista, kad mes neskundėme. Mes dabar patys bandome aiškintis, kodėl taip atsitiko", - sostinės apskrities VPK viršininkas sako anksčiau apie šią bylą nieko negirdėjęs. „Žinote, pas mus per metus būna 200 tūkst. administracinių teisės pažeidimų, aš negaliu fiziškai visų žinoti", - dėstė K.Lančinskas, tvirtindamas, kad į jį pagalbos dėl šios bylos niekas nebuvo kreipęsis. Apie tokią bylos baigtį buvo informuotas Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius. „Respublika" jo pasiteiravo, ar V.Petkevičiui nepadėjo visagalis buvusio VSD pareigūno statusas. Parlamentaras buvo spėjęs išsiaiškinti, kodėl, kaip skelbta viešumoje, V.Petkevičius išvengė nuobaudos už galimai viršytą greitį. Esą patruliai fiksavo persekiojamo pažeidėjo greitį, o jiems sutrukdžiusio smarto greitis paprasčiausiai nebuvo fiksuojamas. "Aš manau, kad jeigu ir būtų buvusi kokia nors įtaka iš šalies, pareigūnai vis tiek būtų surašę protokolą. Jie negali nuslėpti, nes vykdoma techninėmis priemonėmis užfiksuoto greičio viršijimo rekontrolė", - sakė komisijos pirmininkas. „O kodėl policija neskundė teismo sprendinio, man keista. Reikia matyti medžiagą. Aš, būdamas vadovas, visuomet gyniau savo pavaldinius. Manau, kad policijos komisariato vadovai taip pat turėjo juos ginti. Tai klausimas VPK viršininkui Kęstučiui Lančinskui", - svarstė VGailius.
Profsąjunga netylės
Vakar darbo dienos pabaigoje paaiškėjo, kad neskusti teismo nutarimo nuspręsta Vilniaus miesto 2-ajame policijos komisariate. Jo viršininkas Arūnas Paulauskas prisipažino, kad taip pasielgta įvertinus teismo nutartį. „Teismas pripažino, kad gestas turi pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, o šiuo atveju to nebuvo. Iš tos parodytos medžiagos susidaro tokia nuomonė, kad tas žmogus net nežinojo, jog jie yra pareigūnai", - trumpai atsitraukimo motyvus išdėstė 2-ojo PK viršininkas. Tačiau šiaip sau palikti šią istoriją nenusiteikęs Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas. Jo pirmininkas Vladimiras Banelis sako kreipiąsis į URM vadovybę, kad toks jų darbuotojo poelgis būtų įvertintas bent drausmine tvarka. „Mūsų nuomone, toks poelgis prasilenkia su elementaria etika. Gal VSD ir URM turi kitus elgesio standartus, gal pas juos tai priimtina. Mums labai svarbu sužinoti. Tas buvęs VSD pareigūnas tarsi statutinis. O, kaip sakoma, ten buvusių nebūna, galbūt jis ir esamas. Bet tai gali žinoti tik jie patys. Jeigu jis statutinis, o stabdo kolegos statutiniai, tai galėtų reaguoti kitaip. Paprastas civilis žmogus galėjo nesuprasti, kas vyksta, nepažinti automobilio, bet statutinis pareigūnas turėtų žinoti ir atskirti. Mes neabejojame, kad jis atskyrė", - sakė profsąjungos lyderis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt