Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Patriotiškumas ir įvaizdis


Vilniaus „Ikea” sudomino kalbos inspekciją  
Portalas "Delfi"", 2013 08 26 
Valstybinė kalbos inspekcija penktadienį kreipėsi į „Ikea“ atstovus, kad šie paaiškintų, kodėl naujai atidarytos parduotuvės kasos čekiuose dalis teksto yra atspausdinta anglų kalba.
Valstybinės mokesčių inspekcijos vyresnioji inspektorė Rita Balsevičiūtė DELFI patvirtino, kad penktadienį „Ikea“ Lietuvoje atstovams buvo išsiųstas raštas su užklausa dėl parduotuvėje spausdinamų kasos čekių.
„Ikea“ kasos čekyje dalis informacijos nurodoma lietuvių kalba, dalis – anglų kalba. Iš DELFI atsiųsto skaitytojo nuotraukos matyti, kad kasos čekyje informacija apie įmonę ir atsiskaitymo suma nurodyta lietuvių kalba, tačiau visi pirkinių pavadinimai – angliški.
Pagal Valstybinės kalbos įstatymą visi finansiniai dokumentai, kartu ir čekiai, turi būti tvarkomi lietuvių kalba. Kaip anksčiau DELFI yra teigę kalbos inspekcijos atstovai, už šios tvarkos pažeidimą gresia administracinė bauda – nuo 400 iki 600 Lt.
Tuo metu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pažymi, kad „Ikea“ kasos čekiuose pagal VMI reikalavimus pažeidimų nėra.
„VMI informuoja, kad pateiktas „Ikea“ kvito pavyzdys atitinka šiems dokumentams keliamus reikalavimus, jame nurodyta visa privaloma informacija lietuvių kalba, reikalinga įmonės mokestinėms prievolėms revizuoti.
Tačiau VMI nepasisako dėl nelietuviškų prekių pavadinimų naudojimo dokumente, nes tai nėra susiję su VMI veika“, - rašoma institucijos atsiųstame komentare.
Pagal VMI įsakymą kasos čekiai privalo būti lengvai įskaitomi. Juose turi būti nurodytas įmonės pavadinimas, parduotuvės adresas, PVM mokėtojo ar įmonės kodas, kvito eilės numeris, pirkimo data ir laikas, prekės ar paslaugos pavadinimas (ne mažiau kaip 8 ženklai), prekės kaina ir suma, prekių kiekis, prekei taikomas mokesčio tarifas, taikomos nuolaidos, visa mokėtina suma, gauta suma, grąža, fiskalinis logotipas ir unikalus kasos aparato numeris.
„Ikea“ parduotuvės Lietuvoje atstovai teigia, kad problema yra žinoma ir šiuo metu yra sprendžiama. Skelbiama, kad kasos čekiuose prekių pavadinimai lietuvių kalba bus spausdinami jau artimiausiomis dienomis. Dalis prekių, pavyzdžiui, restorane maisto produktai, jau ir anksčiau spausdinami lietuvių kalba.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt