Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Patriotiškumas ir įvaizdis


Lietuvių kraujas sukėlė audrą  
Kauno diena, 2013 07 25 
Rusijos knygynai grąžina leidėjams Prancūzijos autorės Sylvie Bednar knygą „Pasaulio vėliavos vaikams“. Skandalą sukėlęs Lietuvos vėliavos aprašymas jau pasiekė prokuratūrą.
Išvadino fašistais
Valdančiajai partijai „Vieningoji Rusija“ priklausantis Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Chinšteinas šioje knygoje perskaitė, kad Lietuvos trispalvės raudona spalva reiškia „kraują, pralieta lietuvių tautos kovoje su rusų ir vokiečių užkariautojais“. Politikas socialiniame tinkle „Twitter“ išvadino vaikų literatūros leidyklą „KompasGid“ fašistais, „Pasaulio vėliavas vaikams“ – rusofobiška knyga ir pažadėjo parašyti pareiškimą prokuratūrai. „Už tokias knygas aš rankas ir kojas nutraukčiau, – piktinosi A.Chinšteinas. – Jeigu mes patys neišmoksime savęs gerbti, kvaila tikėtis, kad mus gerbs kiti. Kaip vaikiškoje knygoje, skirtoje Rusijos vaikams, gali būti atvirai rusofobiškų falsifikacijų? Manau, kad knygos tiražą reikia išimti ir priversti vertėją bei leidėją jį sukramtyti!“ Socialiniame tinkle užvirė plati diskusija. Kai kurie jos dalyviai ragino deputatą leisti tėvams patiems spręsti, ką skaitys jų vaikai. Maskvos prokuratūros atstovė spaudai Jelena Rosochina pranešė, kad jos kolegos ėmėsi tikrinti knygą net nesulaukę kreipimosi iš A.Chinšteino. „Tikriname informaciją žiniasklaidoje dėl atitikties nepilnamečių teisių apsaugos įstatymams. Kalbama apie federalinį įstatymą Nr. 436 „Dėl vaikų apsaugos nuo informacijos, kenkiančios jų sveikatai ir vystymuisi“, – sakė pareigūnė.
Leidykla skaičiuoja nuostolius
„Mes rašėme, kad tai pažintinė knyga vaikams, nepretenduojanti į mokslinį veikalą. O tai, kad lietuviai su rusais kariavo keletą amžių iš eilės, yra žinomas istorinis faktas“, – aiškino knygos vertėja ir „KompasGid“ bendradarbė Irina Vaag. Tačiau leidyklos partnerių toks paaiškinimas neįtikino,ir jie ėmė išimti „Pasaulio vėliavas vaikams“ iš prekybos. Knygynų tinklas „Moskva“ pranešė leidyklai, kad šios knygos nebeliko lentynose dėl „visuomeninės pretenzijos“. „Pardavimas stabdomas, kol bus išleistas pataisytos redakcijos tiražas“, – rašoma laiške. „KompasGid“ jau pradėjo skaičiuoti nuostolius. Vertimo teisėms, tiražo parengimo ir tipografijos išlaidoms ji skyrė beveik pusę milijono rublių (40 tūkst. litų) – tai nemaža suma leidyklai, dirbančiai tik ketverius metus. „Pasaulio vėliavos vaikams“ taip pat dingo iš ozon.ru ir kai kurių kitų populiarių elektroninių parduotuvių katalogų.
Bijo prasidėti su prokuratūra
Platinimo bendrovės „Knižnyj klub 36,6“ komercijos direktorius Dmitrijus Palestinas teigė, kad grąžinti knygą leidyklai paprašė pačios parduotuvės partnerės. „Mūsų klientai nenori susidėti su prokuratūra ir visu tuo, kas lygioje vietoje gali atnešti bendrovei didelių nemalonumų. Jie išsigandę. Jiems ir taip sunku gyventi, ir, be to, knygų rinką kamuoja įvairiausi migloti įstatymai dėl vaikų apsaugos, ir ne tik nuo negatyvios informacijos. Kita vertus, atsižvelgdamas į mūsų realijas, redaktorius galėjo pasielgti atsargiau – kam erzinti žąsis? Galima ramiai, be jokios žalos prasmei vietoj „rusų ir vokiečių užkariautojų“ parašyti „užsienio užkariautojus“, – siūlė D.Palestinas.
Universalus simbolis
Tiesa, knygos autorė S.Bednar praplėtė oficialią Lietuvos vėliavos traktuotę. Seimo tinklalapyje rašoma, kad raudona vėliavos spalva simbolizuoja „žemę, drąsą, už tėvynę pralietą kraują“. Ir nors niekas nedraudžia įvardyti istorinių lietuvių tautos priešininkų, kalbant apie Lietuvos vėliavą nereikia ieškoti jokių užkariautojų etninės specifikos. Tokios nuomonės laikosi Eglė Rindzevičiūtė, tyrinėjanti Rytų Europos tautų bei tapatybės klausimus ir dirbanti Paryžiaus politikos mokslų institute. „Vėliava – tai ko nors universalaus simbolis, o ne atskiros geopolitikos išraiškos“, – teigė tyrinėtoja.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt