Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Publikacijos apie šalies įvaizdį


Lietuvos įvaizdis užsienyje patenkinamas arba blogas  
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2012 11 22 
Daugumos emigrantų nuomone, Lietuvos įvaizdis užsienyje patenkinamas arba blogas. Taip mano 82 proc. apklaustų užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių. Tokius rezultatus atskleidė Užsienio reikalų ministerijos užsakymu tyrimų bendrovės RAIT atlikta užsienio lietuvių apklausa.
47 proc. apklaustųjų nurodė, kad Lietuvos patrauklumas valstybėje, kurioje jie gyvena, yra patenkinamas. 35 proc. Lietuvos įvaizdį įvardijo kaip blogą.
Vis dėlto pastebima šalies įvaizdžio gerėjimo tendencija: 34 proc. apklaustųjų mano, kad per pastaruosius dvejus metus šalies įvaizdis pagerėjo.
Emigrantai taip pat turėjo atsakyti, kurioje srityse jie svariausiai prisideda siekdami daryti teigiamus pokyčius Lietuvoje. 41 proc. nurodė manantys, kad svariausiai prisideda garsindami Lietuvos vardą užsienyje. 29 proc. nurodė remiantys Lietuvoje likusius giminaičius, 20 proc. nurodė padėję užmegzti kontaktus tarp savo buvimo šalies ir Lietuvos atstovų. 11 proc. su partneriais įgyvendino įvairius projektus, 10 proc. dalyvavo diskusijose Lietuvos viešojoje erdvėje, 8 proc. investavo Lietuvoje.
36 proc. nurodė niekuo neprisidėję prie teigiamų pokyčių šalyje. Prie pokyčių dar neprisidėjo žemesnio išsilavinimo respondentai.
Apklausos metu apklausti 353 pilnametystės sulaukę ir vyresni užsienio lietuviai, nustatant kvotas pagal užsienio šalį, lytį ir aktyvumą bendruomenėse ar organizacijose, vienijančiose užsienio lietuvius.
Apklausos tikslas buvo nustatyti užsienio lietuvių poreikius lietuvybės išlaikymo, dalyvavimo valstybės gyvenime ir valstybės teikiamų viešųjų paslaugų atžvilgiu, įvardyti kliūtis, su kuriomis užsienio lietuviai susiduria bendradarbiaudami su Lietuva, identifikuoti sritis, kuriose užsienio lietuviai norėtų ir galėtų prisidėti prie teigiamų pokyčių Lietuvoje.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt