Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Vieni iš „Maximos“ savininkų kuria prekybos tinklą Baltarusijoje  
Erika Fuks, Portalas "Delfi"", 2012 08 17 
Baltarusijos sostinėje Minske duris atvėrė naujo prekybos tinklo „Mart Inn“ parduotuvė. Prekybos tinklo vadovas – vienas iš „Maximą“ valdančios "VP grupės" akcininkų Gintaras Marcinkevičius, o jo brolis Mindaugas yra prekybos tinklo Baltarusijoje akcininkas. „Maxima“ neigia šio prekybos tinklo plėtrą Baltarusijoje.
Apie 1 tūkst. kv. m prekybinį plotą užimanti parduotuvė yra valdoma Minske įkurtos įmonės "Маrt Inn Fud", kurios akcijos priklauso Kipre registruotoms bendrovėms "Mart In Food LTD" ir "Glera LTD", DELFI patvirtino šaltiniai Baltarusijoje. "Маrt Inn Fud" direktorius – Gintaras Marcinkevičius.
Mindaugas Marcinkevičius yra 2010 m. įregistruotos Lietuvos įmonės „Glera“, anksčiau buvusios „Glera Solutions“, valdybos narys, o nuo šių metų liepos ir vienintelis akcininkas. Vienintelė „Gleros“ akcininkė yra Kipre registruota ribotos atsakomybės bendrovė „Mart Inn Food LDT“, o dar anksčiau - Nyderlandų Karalystėje registruota „Mart Inn Food B.V.“, rodo Lietuvos „Registrų centro“ duomenys.
Tačiau prekybos tinklas „Maxima“ neigia šio prekės ženklo plėtrą Baltarusijoje.
„Mes tai, kas susiję su „Maxima“ jau buvome komentavę anksčiau – kol kas mes neturime jokio prekybos centro (Baltarusijoje – DELFI), kurį esame atidarę“, - sakė „Maxima grupės“ įvaizdžio departamento direktorius Giedrius Juozapavičius.
G. Juozapavičius teigė, jog jo žiniomis, „Mart Inn“ prekybos tinklas su „Maxima“ yra nesusijęs.
„Tai, ką planavome, mes buvome skelbę – kol kas mes neatidarėme jokio prekybos centro (Baltarusijoje – DELFI), o į ateitį žiūrint – pamatysime“, - sakė G. Juozapavičius.
“Mart Inn“ planuoja plėtrą
Šiemet rugpjūtį atidaryta pirmoji „Mart Inn“ parduotuvė skelbė, jog ieško aukštesnės ir aukščiausios grandies vadovų, kurie mokėtų lietuvių ir anglų kalbas, rašo dengi.onliner.by.
Viena iš parduotuvės vadovių Galina Lemeševa tinklalapiui pasakojo, jog prekybos tinklas per artimiausius dvejus metų visoje šalyje ketina atidaryti iki 30 parduotuvių.
Esą planuojama dirbti ne tik Minske, bet ir miesteliuose, turinčiuose mažiau nei 25 tūkst. gyventojų, tačiau komentuoti apie ryšius su užsienio bendrovėmis atsisakyta.
Apie galimą „Maximą“ atėjimą į Baltarusiją skelbta pavasarį
Šiemet kovą „Maxima grupė“ neigė Baltarusijos žiniasklaidoje paskelbtą informaciją, jog prekybos tinklas „Maxima“ ateina į Baltarusiją ir šią informaciją vadino žurnalistine „antimi“.
Profi-forex.by skelbė, kad „Maxima” Baltarusijoje artimiausiu metu pradės aktyvią prekybos centrų statybą, o bendrovė pirmą parduotuvę atidarys Minsko rajone Sovetskij, Širokaja ir Bogdanovičiaus gatvių sankirtoje.
Šiemet balandį Baltarusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad „Maxima” įmynė tvirtą pėdsaką jų šalyje: įsigijo domeną maximabelarus.by, įsteigė įmonę, kuri užsiims plėtra jų šalyje, o metų pabaigoje parduotuvės atvers duris pirkėjams. „Maxima” tada teigė, jog Baltarusijoje „planų turi, bet ne šiandien”.
Tuomet apie plėtros planus Baltarusijos žurnalistams pasakojo įmonės „Glera” direktorius Aurimas Namajuška, daug metų dirbęs bendrovėje „Maxima grupė”.
Tuo tarpu „Maxima grupės” atstovas G. Juozapavičius ir „Vilniaus prekybos” vadovė Diana Dominienė tvirtino, kad tiek „Glera”, tiek A.Namajuška neturi nieko bendra su „Maxima” ar „Vilniaus prekyba”. G. Juozapavičius patikino, kad plėtros Baltarusijoje jo atstovaujama įmonė nevykdo.
Tiesa, „Maxima” vardą šioje šalyje yra įregistravusi, D.Dominienė patvirtino, kad Baltarusijoje įregistruotas ir interneto domenas.
“VP grupėje“ - galimi nesutarimai
DELFI šaltinių duomenimis, prekybos tinklas „Mart Inn“ yra viena iš galimų nesutarimų „VP grupėje“ priežastimi.
Anksčiau skelbta, kad vadinamasis „VP dešimtukas“ dėl nesutarimų sumažėjo: nuo 2008 m. “VP grupės” viceprezidento pareigas nustojo eiti Žilvinas Marcinkevičius, vėliau išvykęs į Airiją, o 2010 m. Mindaugas Marcinkevičius pasitraukė iš bendrovės „Akropolis Group“ direktoriaus, valdybos pirmininko ir valdybos nario pareigų.
„VP dešimtuką“ sudarė 10 fizinių asmenų, valdžiusių „Vilniaus prekybos" akcijas, t. y. Nerijus Numavičius, Ž. Marcinkevičius, M. Marcinkevičius, G. Marcinkevičius, Ignas Staškevičius, Julius Numavičius, Renatas Vaitkevičius, Mindaugas Bagdonavičius, Vladas Numavičius ir Darius Nedzinskas.
Viena iš "VP grupės" įmonių, mažmeninės prekybos bendrovė "Maxima LT", 2011 m. pasiekė 4,409 mlrd. Lt apyvartą, t.y. 5 proc. daugiau nei 2010 m. Šis prekybos tinklas turi apie 500 parduotuvių, kurių daugiau nei 200 Lietuvoje, o likusios - Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje ir Lenkijoje.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt