Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Publikacijos apie šalies įvaizdį


„The Economist“ „apdovanojimuose“ Lietuvai - „alchemiko“ prizas už aukso paieškas valstybinėse įmonėse  
Portalas "Delfi"", 2012 01 05 
Tradiciniuose šmaikščiuose britų savaitraščio „The Economist“ tinklaraščio apdovanojimuose Rytų Europos šalims Lietuvai skirtas „alchemiko“ prizas už aukso paieškas valstybės valdomose įmonėse.
"Alchemikų premija teko Lietuvos vyriausybei už jos pastangas išspausti auksą iš švininės valstybei priklausančių įmonių masės. Ši nesudainuota sėkmės pasaka, besipriešinant korumpuotiems vietos lobistams verta kruopštaus tyrimo ir kitur (ne tik Graikijoje). Valstybės prideramai valdomas turtas sukuria viešąją prekę ir pajamas valstybei", - rašoma apžvalgininko Edwardo Lucaso parengtame straipsnyje.
Konservatoriaus Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė valstybės valdomų įmonių pertvarką skelbė viena iš prioritetinių sričių, tačiau po išsikeltų ambicingų tikslų pasiekta pažanga vertinama prieštaringai.
Ministras pirmininkas gruodį sakė, kad "kitais metais iš tiesų iš valstybės valdomų įmonių dividendų ir pelnų yra numatyta ženkliai išaugusi suma, keli šimtai milijonų litų, apie pusę milijardo litų".
Tačiau apdovanojimuose Lietuva sulaukė ir vieno blogo įvertinimo.
Kartu su Lenkija šaliai skirtas "Blogosios akies" apdovanojimas už "žalingą nekompetenciją", kai režimui Minske buvo perduoti duomenys apie Baltarusijos žmogaus teisių aktyvisto Alesio Beliackio bankines sąskaitas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt