Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Teismas nurodė L.Pinkevičiui sumokėti 8,4 mln.Lt skolą  
Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, Portalas "Delfi"", 2012 01 05 
Vieną didžiausių statybų verslo bendrovių Lietuvoje valdęs verslininkas Laimutis Pinkevičius privalės „Parex“ bankui sumokėti per 8,4 mln. Lt. Tai nusprendė Vilniaus apygardos teismas, atmesdamas verslininko skundą ir palikdamas galioti analogišką žemesnės instancijos teismo sprendimą. Teismo nutarties L. Pinkevičius nekomentavo.
Bendrovės „Ranga IV“ savininkas nesutiko su Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo hipotekos skyriaus nutartimi išieškoti 8,4 mln. Lt skolą ir 133 Lt žyminį mokestį ir prašė teismo bylą nutraukti, o išieškojimą sustabdyti.
Bylos duomenimis, ši suma susidarė nusprendus išieškoti verslininkui išduotą maždaug 4,2 mln. Lt paskolą, per 4,2 mln. Lt nesumokėtų palūkanų ir apie 12 tūkst. Lt delspinigių.
Ši paskola buvo skirta žemės sklypui ir namui pirkti, kurių bendra vertė buvo 5,2 mln. Lt. Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo hipotekos skyriaus nusprendė šiuos objektus parduoti iš varžytinių.
Bankas į teismus kreipėsi, nes skolininkas nemokėjo paskolos įmokų, kaip buvo nurodyta sutartyje.
Savo skunde Vilniaus apygardos teismui L. Pinkevičius nurodė, kad nesutinka su vienašališku kredito sutarties nutraukimu, nes esą bankas tai padarė remdamasis vien formaliu pagrindu – trumpalaikiais jo finansiniais sunkumais. Be to, pasak verslininko, paskaičiuodamas tokio dydžio palūkanas bankas siekia nepagrįstai praturtėti, nes jos yra kone lygios visam kreditui.
Bylos duomenimis, dalį paskolos L. Pinkevičius panaudojo asmeninėms reikmėms: 64,2 tūkst. Lt išleido atostogoms, kitam asmeniui paskolino 200 tūkst. Lt, už 1,7 mln. Lt įsigijo Lentvario dvarą, už 2,5 mln. Lt pirko namą ir žemės sklypą. Vėliau namą ir sklypą verslininkas padovanojo savo dukrai.
Tuo metu „Parex“ bankas savo atsiliepime teismui tvirtino, kad verslininkas pažeidė kreditavimo sutarties sąlygas ir nemokėjo mokėjimų bei palūkanų, todėl sutartis buvo nutraukta.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt