Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Stabdoma „Snoro” veikla, Vyriausybė susirinko į neeilinį posėdį  
Rasa Lukaitytė, Portalas "Delfi"", 2011 11 16 
Trečiadienį Lietuvos banko valdyba sustabdė „Snoro” veiklą ir paskyrė laikinąjį administratorių ir pradėjo taikyti laikinąsias banko turto apsaugos priemones. Lietuvos bankas žada, kad laikinai sustabdyta banko veikla bus atnaujinta artimiausią pirmadienį ir ramina, kad indėliai apdrausti ir yra saugūs.
Vyriausybė 16 val. susirinko į neeilinį posėdį, kuriame svarsto Lietuvos banko valdybos siūlymą Vyriausybei perimti banko "Snoras" akcijas.
Lietuvos bankas pabrėžia, kad šis nutarimas susijęs tik su vieno konkretaus banko neatsakingai vykdyta veikla, kurios kelta rizika paskyrus administratorių – suvaldyta. Visų kitų užsienio ir vietos kapitalo bankų likvidumo atsargos Lietuvos banko reikalavimus reikšmingai viršija, visi bankai vykdo ir kapitalo pakankamumo rodiklį.
Kaip argumentuoja Lietuvos bankas, „šiuo sprendimu siekiama užtikrinti veiksmingą banko klientų bei visuomenės interesų apsaugą, sustiprinti šalies bankų sistemos stabilumą ir patikimumą.”
Lietuvos bankas teigia, kad priemonių imtasi įvertinus „Snoro” finansinę būklę, pastarųjų metų veiklos tendencijas ir naujausio inspektavimo rezultatus.
Lietuvos bankas pateikia duomenis, kad „Snoro” turto kokybė yra prasta, kredito rizika vertinta neatsakingai. Lietuvos banko nurodymai mažinti veiklos riziką buvo ignoruojami arba vykdomi formaliai, iš esmės nekeičiant veiklos pobūdžio, vengta teikti priežiūrai būtiną informaciją. Yra požymių, kad priežiūros institucijai galėjo būti teikiami tikrovės neatitinkantys duomenys.
Laikinuoju administratoriumi paskirtas Simonas Freakley tarptautinės konsultacijų bendrovės Zolfo Cooper LLP vyresnysis partneris. Jis atliks stebėtojų tarybos, valdybos ir administracijos vadovų funkcijas.
Gavęs administratoriaus įvertinimą apie banko situaciją, Lietuvos bankas teiks Vyriausybei išvadą, kad esant problemoms, banką reikėtų paimti valstybei.
Taip pat nušalinta banko valdyba. „Snoro” valdybą sudaro Raimondas Baranauskas (pirmininkas), Naglis Stancikas, Romasis Vaitekūnas, Modestas Keliauskas, Aušra Ižičkienė, Gitanas Kancerevyčius ir Jurgita Bliumin.
Kol kas nėra duomenų, kokio dydžio injekcijos reikės bankui.
Indėliai saugūs
Centrinis šalies bankas ramina indėlininkus, kad „visi apdrausti indėliai, laikomi banke „Snoras”, yra saugūs”. Visi sutartyse su banku numatyti skolininkų įsipareigojimai išlieka. Paskolų mokėjimai bei kiti įsipareigojimai ir toliau privalo būti vykdomi pagal grafiką.
Rusijos verslininkas Stebėtojų tarybos pirmininkas Vladimiras Antonovas valdo 68,1 proc., o banko prezidentas, valdybos pirmininkas R.Baranauskas – 25,31 proc. banko akcijų.
DELFI primena, kad 2008 m. Latvijoje žlugo vienas iš didžiausių šalyje „Parex“ bankas. Gelbėdama šį banką Latvijos Vyriausybė buvo priversta kreiptis į Tarptautinį valiutos fondą.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt