Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Lietuvis papasakojo apie išnaudojimą Britanijoje  
Portalas "Delfi"", 2011 11 08 
Vyrai iš Rytų Europos Britanijoje tampa darbą žadančių, tačiau vėliau šiuolaikiniais vergais juos paverčiančių gaujų aukomis.
Gediminas Rekešius sėdėjo parke iš gurkšnojo kavą, kai jam buvo užduotas klausimas, kurį atsakęs jis tapo šiuolaikiniu vergu. „Ar Jūs dirbate?“ – jo paklausė vidutinio amžiaus vyras, prisėdęs ant suoliuko prie Kauno klinikų. Vyras, žinoma, žinojo atsakymą. Tai buvo gana vėsi popietė balandžio pabaigoje. Gediminas ant dešinės rankos neturėjo keturių pirštų, kurių neteko dirbdamas lentpjūvėje. Ne, jis neturėjo darbo. „Jums reikia važiuoti į Angliją. Aš surasiu jums darbą ir kur gyventi“, – sakė vyras.
„Tuo metu neturėjau darbo ir maniau, kad surizikuosiu, galbūt viskas bus gerai“, – pasakojo G. Rekešius. Tik dabar, praėjus pusmečiui nuo tada, kai apsisprendė vykti į Didžiąją Britaniją, aišku, koks naivus buvo lietuvis.
Londone vyrą pasitiko rusas su lietuve žmona. Iš G. Rekešiaus iš karto buvo paimtas pasas. Jis apsigyveno šeimos namuose Edmontono rajone ir buvo priverstas jiems vergauti. Kiekvieną rytą jam buvo teikiamas darbų sąrašas.
„Penkis mėnesius aš klausinėjau, kada gausiu darbą. Tačiau visą tą laiko tiesiog tvarkiau namus. Jie mane siuntinėjo į parduotuvę pirkti maisto, sauskelnių vaikams, ir panašių dalykų. Jaučiau, kad jei pasakysiu ne, bus problemų“, – pasakojo G. Rekešius.
Vyras prašė ruso pagalbos ieškant darbo arba sumokėti už jo atliekamus darbus. Jis miegojo ant čiužinio svetainėje, o valgydavo vienas balkone. „Jie sakė man: kai susirasi darbą, turėsi sumokėti mums už gyvenimą, tačiau iki tol dirbsi namuose“, – sakė vyras.
Rusas, kurio lietuvė žmona socialinėms tarnyboms sakė, kad yra vieniša motina ir gaudavo pašalpų, padėjo G. Rekešiui banke atsidaryti tris sąskaitas. „Jis nedirbo, tačiau važinėjo gražia mašina, vilkėjo gražiais drabužiais. Kiti rusai dažnai lankėsi jo bute“, – sakė G. Rekešius.
Kartą rusas lietuviui pareiškė: „Turime nuvažiuoti į banką nusiimti pinigų. Turime penkias valandas.“ Paaiškėjo, kad rusas ir jo bendrininkai vykdė machinacijas, kurių metu į G. Rekešiaus sąskaitą buvo pervesta 10 tūkst. svarų sterlingų, kuriuos vėliau jam buvo liepta paimti. Buvo akivaizdu, kad gauja tai darė ne pirmą kartą.
Vieną rugpjūčio vakarą, kai gauja šventė vieną iš savo aferų, G. Rekešius pabėgo. Jis neturėjo pinigų, tačiau autobuso stotelėje sutikta lietuvė nupirko jam bilietą iki Londono centro, kur jis daugiau nei mėnesį miegojo gatvėje. Vėliau jam padėjo labdaros organizacija „Thames Reach“.
Dabar besiruošdamas grįžti namo G. Rekešius teigia negalintis pasakyti, kodėl pasiryžo vykti į užsienio šalį pasitikėdamas visiškai nepažįstamu žmogumi. „Pats sau užduodu tą klausimą. Man 48 metai. Nerandu atsakymo į šį klausimą“, – sakė vyras.
Deja, ši istorija nėra vienetinis atvejis. Britanijos spauda skelbia, kad policijos benamiams padedančių labdaros organizacijų teigimu, vis daugiau vyrų iš Rytų Europos šalių Didžiojoje Britanijoje yra išnaudojami nusikaltėlių gaujų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt