Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Airijos gydytojų taryba lietuvę medikę pripažino kalta dėl daugybės pažeidimų 
Portalas "Delfi"", 2010 11 12 
Iš trijų narių sudaryta Airijos gydytojų taryba, įvertinusi ekspertų išvadas dėl lietuvės gydytojos Linos Macaitienės pacientei taikytų gydymo metodų, medikę pripažino kalta dėl profesinio aplaidumo ir netinkamo savo pareigų atlikimo, rašo irishtimes.com.
Portalo teigimu, Gydytojų taryba rekomendavo dvejiems metams apriboti klinikos „Irish Baltic Health Bridge Ltd.“ savininkės L. Macaitienės vertimąsi gydytojo praktika.
Vykdydama šį sprendimą, lietuvė turės vykdyti Gydytojų tarybos patvirtintą profesinio vystymosi planą. Taryba L. Macaitienei taip pat rekomendavo jos klinikoje sudaryti psichotropiniams vaistams išrašytų receptų duomenų bazę, kurią prireikus Gydytojų taryba galėtų patikrinti.
Nustatė iš piršto laužtas diagnozes
Tyrimą dėl lietuvės kompetencijos Gydytojų taryba pradėjo po to, kai gavo Inos Mikšienės skundą. Pasak 50 metų amžiaus I. Mikšienės, 2009 m. sausio 10 dieną vizito pas L. Macaitienę metu ji skundėsi prasta savijauta ir sutinusiomis kojomis. Lietuvė gydytoja moteriai diagnozavo kojoje esantį trombą ir paskyrė geriamų tablečių, tarp jų ir aspirino, bei paragino vėl kreiptis, jei savijauta per 48 valandas nepagerės.
Skundo autorės teigimu, tą pačią diagnozę gydytoja nustatė ir antrojo apsilankymo metu sausio 26 dieną, kuomet pacientė skundėsi itin bloga savijauta, galvos svaigimu, skausmais kojoje bei krūtinėje. I. Mikšienės teigimu, L. Macaitienė tuomet taip pat teigė, jog prastą savijautą ir skausmus lemia skrandžio erozija bei plautyje esantys skysčiai.
I. Mikšienės pasakojimu, šio, septynias valandas trukusio, vizito pas gydytoją metu jai buvo sulašintos dvi lašinės, tačiau grįždama namo pakeliui ji prarado sąmonę ir sukniubo. Tuomet I. Mikšienės draugė paskambino L. Macaitienei ir paklausė, ką daryti. Medikė esą patikino, kad viskas bus gerai ir nėra dėl ko nerimauti.
I. Mikšienės laiške Gydytojų tarybai teigiama, kad vėliau tą naktį ji viduriavo ir jautėsi labai silpnai, todėl iš ryto paprašiusi L. Macaitienės siuntimo į ligoninę. Medikė neva iš pradžių nenorėjusi jo duoti, tačiau galiausiai siuntimą išrašiusi. Vėliau lietuvę gydę Airijos medikai moteriai nustatė mažakraujystę. Be to, jie neaptiko trombo kojoje, skysčių plaučiuose ar erozijos skrandyje.
Bandė išsisukti kaltindama pacientę
Gydytojų tinkamumą praktikai svarstanti taryba konstatavo, kad L. Macaitienė nesugebėjo nustatyti teisingos pacientės negalavimo diagnozės. Dėl to medikė iš Lietuvos pripažinta netinkamai atlikusia savo pareigas. Gydytojų tarybos vadovas prof. Gerry Bury teigė, kad po tokių L. Macaitienės veiksmų tinkamos medicininės pagalbos pacientė sulaukė tik smarkiai uždelsus.
Irishtimes.com duomenimis, taryba taip pat konstatavo, kad L. Macaitienė prastai atliko savo pareigas, skirdama netinkamus vaistus bei neadekvačiai reaguodama į tai, kad po jos skirto gydymo pacientė jautėsi prastai ir jai sukosi galva. Ekspertai lietuvę pripažino kalta ir dėl prasto medicininių duomenų apie pacientę saugojimo bei melagingo teigimo Mater ligoninės personalui, jog ji pacientei nenurodė gerti aspirino.
L. Macaitienė taip pat pripažinta kalta dėl to, kad sausio 31 dieną iškvietė apsaugą ir liepė pacientę išvesdinti iš jos vadovaujamos klinikos patalpų, tuomet, kai pacientė atvyko gauti medicininio išrašo bei pasiskųsti dėl anksčiau jos taikyto neteisingo gydymo.
G. Bury teigimu, L. Macaitienės nesugebėjimas rinkti ir saugoti pacientės medicininių duomenų galėjo padaryti rimtos žalos pacientės sveikatai.
L. Macaitienė Gydytojų tarybai teigė, kad jos pacientė, Ina Mikšienė, buvusi neblaivi, tačiau Mater ligoninėje atlikti tyrimai neparodė jokių požymių, kad I. Mikšienė būtų turėjusi problemų dėl alkoholio vartojimo.
Irishtimes.com teigimu, L. Macaitienė duodama parodymus Gydytojų tarybai teigė neva po sulašintų lašinių I. Mikšienė pareiškusi, kad jaučiasi geriau, tačiau tą paneigė pati pacientė. L. Macaitienė tarybą taip pat bandė įtikinti, kad I. Mikšienė atsisakiusi vykti į ligoninę, tačiau taryba nustačiusi, kad tai taip pat neatitinka tikrovės.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt