Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Publikacijos apie šalies įvaizdį


Sutikti Naujųjų rusai plūsta į Vilnių, lenkai – į Druskininkus 
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 0000 00 00 
Pilnutėliai traukinių „Maskva-Vilnius-Maskva“ vagonai šventinėmis dienomis byloja – palydėti Senųjų ir sutikti Naujųjų metų į Europos Sąjungos sostinę traukia nostalgiškai nusiteikę rusai. Rusai – pagrindiniai klientai iš užsienio Lietuvos viešbučiuose. Jei rusai sutikti Naujųjų plūsta į Vilnių, tai lenkai mieliau renkasi Druskininkus.
„Jei į Maskvą paprastai važiuoja 6-8 vagonai, tai, pavyzdžiui, šiandien iš Maskvos į Vilnių atvyksta pilnas 19 vagonų sąstatas. Tiek žmonių iš Maskvos atvyksta švęsti Naujųjų. Iš Sankt Peterburgo atvyksta mažiau“, - aiškino „Lietuvos geležinkelių“ Keleivių vežimo direkcijos direktorius Raimondas Burkovskis.
Štai gruodžio 30 į Vilnių atvyko pilnas sąstatas – 506 keleiviai. Palyginimui prieš mėnesį, lapkričio 30 d., keleivių traukinyje tebuvo 127.
Kad žmonės į Vilnių atvyksta švęsti Naujųjų, matyti iš jų išvykimo laiko – išvykstama iškart po šventės. R. Burkovskis pastebi, kad pernai atvykstančiųjų švęsti į Vilnių buvo dar daugiau - teko skirti papildomą traukinį.
Viešbučiuose – rusai
Viešbučių tinklą didžiuosiuose Lietuvos miestuose valdančios bendrovės „Europa Group” marketingo vadybininkė Julija Žukauskaitė sako, kad iš užsieniečių viešbučiuose daugiausia rusų. Yra šventiniu laikotarpiu kambarius rezervavusių skandinavų, vokiečių.
J.Žukauskaitė pastebi, kad daugiausia svečių iš užsienio apsistoję Vilniuje, užsieniečių palyginti nemažai Druskininkuose. Tačiau kituose miestuose Naujuosius sutikti pasiruošę nedaug užsieniečių.
„Esu tikra, kad užsieniečius čia visų pirma traukia kainos. Rusus gal traukia nostalgija“, - sakė „Europa Group” atstovė.
Lenkai Druskininkus myli kaip ir Vilnių
„Dėl Naujųjų bėdų neturime kaip ir visi Lietuvos kurortai. Pagrindiniai klientai bus lenkai ir rusai, bus ir norvegų, tačiau jie nesudaro tokios reikšmingos dalies“, - sako Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis.
Pasak R. Palionio, rusus į Lietuvą vilioja nostalgija bei noras tarpušvenčiu išvykti iš šalies. „Lenkus čia traukia keli aspektai. Tarkime, gera, kokybiška paslauga – viešbučiai, vandens parkas, gydyklos, SPA viešbučiai. Kaina šiek tiek kandžiojasi, tačiau kai geras produktas, dalis kaimynų lenkų atvažiuoja. Nors jiems šiandien ir lito-zloto kursas nelabai tinka, netoli esantis geras kurortėlis su geromis paslaugomis pritraukia nemažai“, - kalbėjo R. Palionis.
Pašnekovo teigimu, lenkus traukia ir gilios istorinės tradicijos – maršalas Juzefas Pilsudskis buvo įsimylėjęs daktarę Eugeniją Levicką, „lenkų laikais“ kurortas klestėjo. „Juokiasi, kad „Vilna naša“ (Vilnius mūsų – DELFI). Manau, kad kažkiek giliai širdy, kelintas nulis po kablelio procentėlių, jie ir „Druskinyki naša“ turi. Tai - vienas stimulų“, - teigė Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro vadovas.
Pasak R.Palionio, būdami aktyviais klientais, lenkai stipriai tempė kurortą į priekį nuo pat Nepriklausomybės.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt