Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


„Ranga IV“ statybininkus į Nigeriją vešis iš Lietuvos 
Portalas "Delfi"", 2009 12 17 
Lietuvoje smukus nekilnojamojo turto ir statybų rinkai, bendrovė „Ranga IV“ savo veiklą nutarė nukreipti į užsienį. Ieškoma šalių, kurios sparčiai vystosi, kuriose yra didelis statybų poreikis. Viena iš tokių šalių - Nigerija.
„Daug kas į ją žiūri baikščiai, tačiau tai yra pakankamai turtinga šalis, turinti gamtinių išteklių. Nigerijoje trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, patirties statybų sektoriuje. „Ranga IV“ patirties turi sukaupusi iš ties nemažai, tad ja gali pasidalinti kitose rinkose“, - sakė Simonas Šileikis, bendrovės „Ranga group“ plėtros direktorius.
„Ranga IV“ jau pradėjo telkti darbuotojus, vyksta jų atranka. Pirmiausia norima atrinkti patyrusius kelių tiesimo ir jų infrastruktūros plėtojimo specialistus. Šiuo metu ieškoma gamybos direktorių, projektų vadovų, geodezininkų.
Pasirašius sutartis, darbuotojų poreikis išaugs iki kelių tūkstančių. Jų „Ranga IV” į Nigeriją vešis iš Lietuvos. Suprantama, įgyvendinant projektus dalis darbininkų bus vietiniai. Darbai, kurie laukia – ne trumpalaikiai, jie planuojami keliems metams į priekį.
Anot „Rangos IV”, šiuo metu Nigerijoje vedamos derybos dėl įvairių projektų įgyvendinimo. Pirmi galimi darbai – tiesti kelius ir plėtoti jų infrastruktūrą, t.y. statyti tiltus, viadukus, atlikti kitus reikiamus darbus. Taip pat deramasi ir dėl kitų projektų, tarp kurių yra naftos gavybos įmonės, cemento gamyklos, elektrinės. Didelis poreikis ir ištisų gyvenamųjų kvartalų, kuriuos taip pat yra galimybė statyti.
Sutartys dėl konkrečių darbų dar nėra pasirašytos, jos derinamos. Galbūt dar šiemet pavyks suderinti pirmuosius kontraktus. Kol vyksta derybos, apie projektų vertes kalbėti anksti – nenorima užbėgti įvykiams už akių. Tačiau netolimoje ateityje bus paskelbti ir duomenys apie projektų dydžius.
Nigerijoje bus vykdomi valstybiniai, o ne privatūs užsakymai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt