Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Siuvėjams reikia užmegzti iš naujo ryšius su Rusija 
Portalas "Delfi"", 2009 12 16 
UAB "Lelija" mezga prieš porą dešimtmečių sutrūkinėjusius ryšius su Rusija, bet jos entuziazmą slopina neaiškumai dėl muitų bei galimi sunkumai prekėms kertant Rusijos sieną. Prekybai palengvinti kelios aprangos bendrovės šiame mieste bandys steigti atstovybę, rašo „Verslo žinios“.
"Be abejo, mums labai įdomi ši rinka, nes didelė dalis žmonių Sankt Peterburge gyvena pasiturimai, o miesto gyventojų beveik dukart daugiau nei yra visoje Lietuvoje", - pažymi Genė Zaveckienė, UAB "Lelija" generalinė direktorė.
Tačiau, anot jos, reikia iš naujo praminti takus ir susirasti pirkėjų. "Lelijos" ryšiai su Rusija nutrūko, kai Lietuva liovėsi konvertuoti rusiškus rublius, o Rusija aprangos ir tekstilės importui nustatė iki 30 proc. siekiančius muitus, tai užkirto kelią eksportui.
"Frakus ir smokingus siuvame švedams, vokiečiams, ispanams, tai ne tik apranga priėmimams, bet ir drabužiai muzikantams bei kitiems meno žmonėms, o jų Sankt Peterburge yra nemažai", - aiškina įmonės vadovė.
Kad galėtų pristatyti ir kitos produkcijos, "Lelija" su "Ominteksu", "Vikada", "Kauno Baltija" ir kitomis įmonėmis aptaria galimybę šiame mieste atidaryti demonstravimo salę (show-room), joje bus pristatomi siuvamos produkcijos pavyzdžiai ir priimami užsakymai.
Eksportui skatinti jokios paramos negavusi "Lelijos" vadovė sako iš Vyriausybės prašanti ne pinigų - kitų dalykų. Pavyzdžiui, atkreipti dėmesį, kad į Sankt Peterburgą nėra lėktuvų reiso, o kelionė traukiniu ilga ir varginanti. O jei nuolat garsiai kalbama apie eksporto skatinimą, tai gal reikėtų imtis realių žingsnių, tartis su Rusijos vadovais, muitininkais, kitų žinybų vadovais, kad prekės kuo paprasčiau kirstų sieną. Juk iki Sankt Peterburgo - tik 700 km.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt