Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


„PKN Orlen“ investicija Lietuvoje – problemiška 
Renaldas Jakubauskas, Dienraštis "Verslo žinios"", 2009 09 22 
Lietuvos valdžia, atsisakanti Lenkijos naftos koncernui „PKN Orlen“ parduoti AB „Klaipėdos nafta“ ar bent perduoti jos valdymą, sulaukė Lenkijos valdžios atstovų kritikos ir užuominų, kad galimi įvairūs investicinio projekto realizavimo scenarijai. „PKN Orlen“ vadovas taip pat teigia, kad gali tekti derėtis su rusais dėl naftos tiekimo atnaujinimo naftotiekiu „Družba“, kurio nafta Mažeikių nepasiekia nuo 2006 m. VŽ ne kartą rašė, kad Mažeikių naftos perdirbimo įmonę AB „Orlen Lietuva“ (buvusi „Mažeikių nafta“) Lietuvoje valdantis Lenkų koncernas „PKN Orlen“ siekia perimti „Klaipėdos naftos“ (KN) valdymo teises ir tik tuomet investuotų į produktotiekį. Tačiau tokie lenkų užmojai nesutampa su Lietuvos valdžios prioritetais – rugpjūčio pabaigoje energetikos ministras Arvydas Sekmokas lenkų atstovams dar kartą nurodė, kad Lietuvos Vyriausybės pozicija nesikeičia – KN nebus privatizuojama.
Valdžios priekaištai
Tokia įvykių eiga netenkina ne tik Lenkų koncerno atstovų – Lietuvos valdžiai papriekaištavo ir kaimyninės šalies valdžia. „Iš Lietuvos valdžios laukiame konkrečių veiksmų, – Lenkijos dienraščiui „Rzecpospolita“ teigė Mikolajus Budzanowskis, kaimyninės valstybės iždo viceministras. – Esame strateginiai partneriai ES. Dažnai vienu balsu kalbame apie energetikos reikalus, tačiau staiga paaiškėja, kad bendradarbiavimas nesitęsia, kai kalbame apie svarbius „PKN Orlen“ klausimus.“ Jis pripažįsta, kad jei padėtis nesikeis, tai „PKN Orlen“ privalės apsvarstyti kitus šio projekto realizavimo variantus. Viceministras pažymi, kad iždas, kuris yra pagrindinis „PKN Orlen“ savininkas, davė leidimą 3,5 mlrd. USD sandoriui Lietuvoje ne dėl to, kad Lenkijos įmonė turėtų primokėti įmonei Mažeikiuose.
Draugystė už paslaugas
Šių metų pradžioje Jacekas Krawiecas, „PKN Orlen“ vadovas, neatmetė galimybės parduoti dalį Mažeikių įmonės akcijų, tačiau tai mažai tikėtina, rašo „Rzecpospolita“. Bet prieš keletą dienų p. Krawiecas prabilo apie pokalbius su rusais dėl naftos tiekimo „Družbos“ naftotiekiu, kuriuo nafta Mažeikių įmonės dėl gedimo nepasiekia nuo 2006 m, atnaujinimo. Analitikų vertinimu, už remontą „PKN Orlen“ turės „ką nors“ pasiūlyti, pavyzdžiui, naftos perdirbimo paslaugas. Tačiau p. Krawiecas tikina, kad bendrovės prioritetas – alternatyvios logistikos sistemos, kuri apimtų Klaipėdos terminalą ir naujus vamzdynus, statyba. „Bet galbūt artėja metas, kai pokalbius su rusais reikės pradėti, – kalba p. Krawiecas. – Negalima, jog susidarytų tokia padėtis, kad Mažeikiai balansuotų ties atsiperkamumo riba.“

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt