Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Pareigūnai vairuoja drąsiai


Darbe degtinės prisigėrusiam buvusiam pasieniečiui uždrausta metus vairuoti  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2008 12 29 
Darbo metu neblaivus avariją sukėlęs dabar jau buvęs Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės 24 metų pasienietis Rolandas Kamarauskas išvengė kalėjimo, tačiau vienerius metus negalės vairuoti automobilio. Tokia švelnia sankcija atsipirkęs buvęs pareigūnas dar bandė įrodinėti, kad be automobilio negalės gyventi, tačiau Vilniaus apygardos teismas pirmadienį jo skundą atmetė kaip nepagrįstą.
Išorinę NATO sieną saugojęs užkardos vyresnysis pasienietis R. Kamarauskas nemalonumų sulaukė po vasario 25-ąją įvykusio incidento, kai Varėnos rajone, kelyje Vydeniai-Dubičiai–Rakai nepasirinko saugaus greičio ir kelio posūkyje užvažiavęs ant dešinio kelio krašto nesuvaldė automobilio „Mitsubishi Pajero“ bei nuvažiavęs nuo kelio apvirto.
Tarnybos metu vairuotojui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis. Kartu su juo važiavo du pasieniečiai, tačiau jie nenukentėjo.
Ikiteisminio tyrimo metu R. Kamarauskas prisipažino, kad darbo metu nuvažiavo į parduotuvę ir nusipirko degtinės butelį. Jį išgėręs miškelyje sėdo prie vairo, tačiau greičiausiai dėl girtumo nesuvaldė transporto priemonės.
Varėnos rajono apylinkės teismas šiuo metu apsaugininku dirbantį varėniškį buvo pripažinęs kaltu dėl sukelto eismo įvyko, tačiau baudžiamąją bylą nutraukė, nes su kaltinamuoju VSAT susitaikė bei susitarė dėl žalos atlyginimo. Tačiau teismas R. Kamarauskui taikė poveikio priemonę - uždraudė vienerius metus sėstis prie vairo.
VSAT pasienietį atleido iš tarnybos, todėl R. Kamarauskas įsitikinęs, kad jis buvo nubaustas du kartus – netekęs darbo bei praradęs galimybę vairuoti automobilį. Skųsdamas Varėnos rajono apylinkės teismo nuosprendį buvęs pareigūnas tikino, kad transporto priemonė jam būtina – esą jis dirba Vilniuje, todėl neturėdamas kuo nuvažiuoti į darbą negalės išlaikyti šeimos.
Tačiau Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija pirmadienį nusprendė, kad R. Kamarausko skundas nepagrįstas ir jį atmetė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt