Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Lietuvis paskirtas tarptautinės Europos mokyklos direktoriumi  
Portalas "Delfi"", 2007 02 07 
Šilutės Vydūno gimnazijos vadovas Jonas Jatautas paskirtas tarptautinės Europos mokyklos Bergene (Olandija) direktoriumi. Savo naujas pareigas jis pradės eiti nuo rugsėjo 1-osios. Tai pirmasis lietuvis, vadovausiantis tarptautinei Europos mokyklai.
Europos mokyklų Valdytojų taryba, posėdžiavusi praėjusią savaitę, pritarė kandidatų atrankos komiteto siūlymui skirti Šilutės Vydūno gimnazijos direktorių Joną Jatautą vadovauti mokyklai Bergene. Jonas Jatautas buvo išsirinktas iš 4 kandidatų.
Atrenkant kandidatus buvo vertinama jų vadybinė patirtis, užsienio kalbų mokėjimas, gebėjimas komunikuoti, Europos mokyklų sistemos išmanymas, Europos dimensijos ir mokyklos biudžeto formavimo principų suvokimas. Komiteto nariams itin imponavo Jono Jatauto išdėstyta ugdymo samprata, žmoniškųjų vertybių akcentavimas ir gebėjimas rasti bendrą kalbą su visais švietimo dalyviais.
51-erių metų Jonas Jatautas, istorijos mokytojas metodininkas, Vilniaus universitete yra įgijęs istorijos ir visuomenės mokslų dėstytojo diplomą. Moka anglų, vokiečių, lenkų ir rusų kalbas. Ilgus metus dirbo mokytoju, gimnazijos direktoriumi, yra vienas iš Gimnazijos koncepcijos kūrėjų, Nacionalinio švietimo forumo dalyvis, Žinių ekonomikos forumo ambasadorius savo regione.
Jonas Jatautas nuo rugsėjo pakeis iki šiol Bergeno Europos mokyklai vadovavusią graikų tautybės direktorę Sofiją Gardeli, kurios kadencija baigiasi šiais mokslo metais. Paskyrimo direktoriumi Europos mokyklose maksimalus terminas – devyneri metai.
Europos mokyklų tinklas sukurtas maždaug prieš 50 metų ir yra skirtas Europos Sąjungos struktūrose dirbančių darbuotojų vaikams. Europoje iš viso yra 14 tokių mokyklų, dviejose iš jų, esančiose Briuselyje bei Liuksemburge, mokosi ir lietuvių darbuotojų vaikai. Lietuva visateise šio mokyklų tinklo nare tapo 2005 metų rugsėjo 1 dieną.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt