Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Airija svetinga jaunajai verslininkei 
Jurgita Ramanauskienė, Dienraštis "Laikraštis Tau", 2007 02 01 
Kai jos amžiaus mergaitės nerūpestingai šėliojo ir dalijosi paaugliškais rūpesčiais, ji jau dirbo. Kai jos draugės stojo į universitetus, ji išvyko į Airiją. Tačiau šiandien, kai jos draugės Lietuvoje dar tik kuria ateities planus, ji jau turi savo verslą
21 metų klaipėdietė Viktorija Jonuškytė dvejus metus gyvena Dubline ir Airiją vadina savo namais. Klaipėdoje augusi mergina nuo vaikystės mėgo keliauti. Darnioje ir pasiturimai gyvenančioje Šeimoje kelionės buvo viena iš mėgstamiausių laisvalaikio pramogų. Aktyvi, gal net kiek išdykusi ir nenustygstanti vietoje Viktorija svajojo, kad baigusi mokyklą taps teisininke. Deja, planai taip ir liko neįgyvendinti. Juos sutrukdė šeimoje įvykusi skaudi nelaimė - dingo į Rusiją verslo reikalais išvykęs Viktorijos tėtis. Jis buvo pagrindinis šeimos maitintojas, tad nuo to laiko Viktorija ir jos jaunesne sesute mama rūpinosi viena. Kaip tyčia, netrukus ji prarado darbą, o kai vėl įsidarbino, uždirbo tik minimalų atlyginimą. Matydama, kad mamai nėra lengva, tuo metu vos 15 metų sulaukusi Viktorija nutarė padėti ir pradėjo renginiuose prekiauti ledais, spragėsiais, dirbo valytoja. „Kartais net būdavo gaila, kai matydavau, kad draugai linksminasi, o aš turėdavau dirbti. Tačiau dabar nesigailiu, įgijau geros patirties ir įgūdžių. Tuomet mano planai bei svajonės pasikeitė. Svajojau turėti savo verslą, tačiau dar nebuvau tikra, ko imtis", -pasakoja Viktorija ir atsidūsta - svajonė studijuoti teisę liko svajonė.
Išvyko draugė
„Niekada nebuvau pirmūnė, tačiau negaliu sakyti, kad mokslai nesisekė. Gal tiesiog aš kiek skubėjau gyventi, tad labai laukiau, kada greičiau baigsiu mokyklą. Po mokslų planavau išvažiuoti į užsienį padirbėti, tačiau nežinojau kur. Kai į Airiją išvyko mano geriausia draugė, abejonių nebeliko, kad ir aš važiuosiu ten", - prisimena Viktorija. Drąsi mergina į svetimą šalį vyko net nemokėdama anglų kalbos. Draugė padėjo rasti darbą ir Viktorija puolė mokytis. „Lankiau anglų kalbos kursus, papildomai mokiausi privačiai, skaitydavau knygas. Ledai pajudėjo", - sako mergina, dabar jau kalbanti keturiomis kalbomis - anglų, vokiečių, rusų ir italų. Negana to, Viktorija nutarė tobulinti kalbų žinias viename Dublino koledže ir dabar daug laiko skirs studijoms.
Padeda imigrantams
„Nemokėdama anglų kalbos, moteris nelabai gali rinktis, kokį darbą dirbti. Arba fabriko darbininkė, arba valytoja. Tuo iš pradžių ir užsiėmiau - valydavau namus. Kai išmokau kalbą ir radau gerų draugų airių, pradėjau įgyvendinti savo svajones ir siekius. Išsipildė mano noras turėti savo verslą, nes sąlygos tam šioje šalyje daug palankesnės nei Lietuvoje" - atvirauja Viktorija, su draugu įkūrusi informacinę svetainę Airijos imigrantams www.myvisit.ie. Svetainė padeda į Airiją atvykusiems padirbėti imigrantams iš Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos susirasti darbą, būstą, informuoja apie gyvenimą šioje šalyje, jos įstatymus ir kita. Viktorija pati verčia svetainėje skelbiamą informaciją, eina į susitikimus su darbdaviais, reklamos užsakovais. Mergina sako, kad
Artimieji Airijoje
„Pradėjome naują iniciatyvą - padėti žmonėms ne tik įsitvirtinti Airijoje, bet ir grįžti į tėvynę. Kai kurie žmonės, ypač gyvenantys ilgiau, nebeturi tokio stipraus ryšio su Lietuva, jie nežino, kad jau ir tėvynėje gali panašiai uždirbti kaip čia. Taigi informuosime juos ir su kompanijos partneriais padėsime jiems gauti darbą tėvynėje" - sako Viktorija. Tačiau pati apie sugrįžimą į Lietuvą dar negalvoja. Per porą metų ji tėvynėje apsilankė tik du kartus - nebėra pas ką važiuoti. Visi jos artimi žmonės -mama, sesuo, draugai -jau gyvena Airijoje. Viktorija išsitaria svajojanti gyventi šiltuose kraštuose. „Ten ir patrauksiu, kai užbaigsiu pradėtus darbus Airijoje, kai jau matysiu, kad čia padariau viską, ką norėjau. O Lietuvą būtinai aplankysiu, vis dėlto tai mano tėvynė, aš ten gimiau. Lietuvos trauka, manau, visada bus", - sako mergina.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt