Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Lietuvos verslui Estijoje talkins komercijos atašė  
Portalas "Delfi"", 2007 01 24 
Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo įsteigiama komercijos atašė pareigybė Estijoje. Tikimasi, kad komercijos atašė Estijoje veikla paskatins ieškoti naujų Lietuvos ir Estijos ekonominio bendradarbiavimo formų ir būdų, prisidės prie efektyvaus ekonominių ir verslo iniciatyvų koordinavimo, padės plėtoti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, skatins užsienio investicijas ir atvykstamąjį turizmą, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
Statistikos departamento duomenimis, tarp kitų Lietuvos prekybos partnerių 2006 m. sausio–lapkričio mėn. Estija pagal prekybos apyvartą buvo 5, pagal eksportą – 4, importą – 9 vietoje.
Lietuvos eksportas į Estiją kasmet auga: 2005 m., palyginti su 2004 m., eksportas padidėjo 50 proc., 2006 m. sausio–lapkričio mėn., palyginti su tuo pačiu 2005 m. laikotarpiu, – 33,2 proc.
Estija yra viena svarbiausių investuotojų Lietuvoje. 2006 m. sausio 1 d. Estijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje sudarė 1,8 mlrd. Lt ir, palyginti su 2005 m. sausio 1 d., padidėjo 43,4 proc.
Lietuvos įmonės taip pat aktyviai investuoja Estijoje: 2006 m. sausio 1 d. Lietuvos verslininkų investicijos Estijoje sudarė 116,4 mln. Lt ir, palyginti su 2005 m. sausio 1 d., išaugo daugiau kaip du kartus.
Šiuo metu Lietuvos komercijos atašė dirba Lenkijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge), Nyderlandų Karalystėje. 2006 m. buvo įsteigtos komercijos atašė pareigybės Baltarusijoje ir Kazachstane, bet konkretūs asmenys į pareigas dar nepaskirti.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt