Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Verslo įvaizdis užsienyje


Lietuvei pavyko įveikti slaptos Miuncheno įmonės užkardą 
Aida Murauskaitė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2007 01 15 
Pelnė darbdavių pasitikėjimą
Miuncheno (Vokietija) įmonės, kurioje dirba Jūratė Keblytė, veikla skamba labai patraukliai – pinigų spausdinimas. Bet 31 metų lietuvė smalsuolius greitai nuramina: „Naujų banknotų aš nečiupinėju“. Miunchene septynerius metus gyvenanti lietuvė – bendrovės „Giesecke & Devrient GmbH“ banknotų spausdinimo vadybos apskaitos ir konsultacijų padalinio vadovė. Jos pareigos – įmonės veiklos analizė, strategija ir tinkami patarimai bendrovės vadovams. Kad pelnytų pastarųjų pasitikėjimą, lietuvei teko įrodyti, kad ji nėra iš kelmo spirta. Reikėjo spėriai išmokti vokiečių kalbą, pateikti policijos pažymą, jog praeityje nėra tamsių dėmių, ir parašu patvirtinti, jog saugos įmonės paslaptis, nesineš į darbą fotografuoti galinčio mobiliojo telefono. Bendrovė uždara nuo pašalinių akių. Svetima kalba lietuvei greitai tapo sava. Priežastis paprasta – į Bavarijos regiono sostine tituluojamą Miuncheną ją nulydėjo meilė. Su vokiečiu Christianu ji susipažino studijuodama Prancūzijoje. Su mylimuoju ir jo artimaisiais moteris norėjo kuo greičiau susikalbėti jų gimtąja kalba.
Lietuvės kelias vedė svetur
Prancūzijos miesto Anžė universitetą lietuvė pasirinko ne šiaip sau – kelias jau seniai šią moterį vedė į svetimą šalį. Baigusi Kauno technologijos universitete vadybos specialybės pirmąjį kursą, 1994 metais ji su bendramoksliais gavo Prancūzų kultūros centro paramą ir išvyko į Anžė trumpam pasimokyti. Lietuvoje studijuodama ketvirtame kurse J.Keblytė pelnė TEMPUS stipendiją. Tąkart ji į Anžė išvyko metams. Prancūzijoje Jūratė parengė diplominį darbą, kurį, grįžusi į Kauną, apgynė. Trečiąkart į svetimą šalį lietuvė sparnus pakėlė po metų. Gavusi Prancūzijos vyriausybės stipendiją, ji gavo aukštųjų specializuotųjų studijų diplomą.
Su mylimuoju – sandoris
Mokydamasi Anžė 1996-aisiais J.Keblytė sutiko būsimąjį vyrą vokietį Christianą, kuris vietos universitete tobulino prancūzų kalbos žinias. Pasibaigus studijų metams mylimiesiems teko apsispręsti, ką daryti – būti drauge arba kiekvienam vykti į savo šalį. Jiedu sutarė, kad bendrą gyvenamąją vietą lems tas, kuris pirmas baigs studijas ir susiras darbo vietą. Christianas buvo vikresnis. Jūratė įsikūrė Miunchene 2000-ųjų žiemą.
Ant pečių – atsakomybės našta
Intensyvūs vokiečių kalbos kursai ir darbo paieškos – tokie buvo pirmieji J.Keblytės mėnesiai Vokietijoje. Vartydama laikraščius moteris rado skelbimą, kad įmonė „Giesecke & Devrient GmbH“ ieško darbuotojo. Ši įmonė spausdina ne tik banknotus, bet ir gamina mokėjimo korteles su lustais, telekomunikacijų korteles (SIM), asmens dokumentus su išskirtine apsaugos sistema, taip pat banknotų apdirbimo mašinas, naudojamas bankuose ar mokėjimo terminaluose. Sėkmingai įveikusiai atranką lietuvei buvo patikėtos atsakingos vieno skyriaus vadovės pareigos. „Pritapti Vokietijoje buvo lengviau nei Prancūzijoje. Mūsų įmonėje dirba daug užsieniečių. Tiesa, pirmąjį pusmetį viename kabinete dirbome kartu su dviem bavarais. Jų dialektas toks, kad mano tuometės vokiečių kalbos žinios nelabai gelbėdavo“, – šypsodamasi prisiminė Jūratė.
Žinių sėmėsi darbo vietoje
Lietuvei tai buvo pirmoji rimta darbovietė – iki tol ji buvo atlikusi tik studijų praktiką Prancūzijoje. Įmonių valdymas ir strategija, finansų išmanymas – šios iki tol teorinės žinios netrukus tapo praktinės. Jūratei teko perprasti ir dalykus, kurių nemokoma jokiuose pasaulio universitetuose. „Gamybos procesas ir rinkos specifika, konkurentai, tiekėjai bei klientai. Pramonės šaka, kurioje dirbu, – specifinė“, – vardijo pinigų ir dokumentų gamybos bendrovės specialistė.
Aistra – aktyvus poilsis
Apie pinigus ir įmonės valdymą J.Keblytė gali kalbėti ne tik darbe. L ietuvės vyras – perdraudimo kompanijos retrosesijos finansų direktorius. Christiano įmonė draudžia kitas draudimo bendroves nuo rizikų, dėl kurių jos galėtų žlugti. Bet du vadybos ir finansų specialistai mieliau laisvalaikiu ne dalijasi darbo rūpesčiais, o sportuoja ar keliauja. Sutuoktiniai vasaros savaitgalius dažnai leidžia parašiutininkų klube ar triatlono varžybose. Jūratė prieš dvejus metus užsikrėtė aistra šokinėti parašiutu, o Christianas yra dviračių ir triatlono mėgėjas.
Rūpinasi gamtos švarumu
Jūratė iki šiol į darbą riedėdavo dviračiu, mat bendrovę nuo namų skirdavo vos 3,5 kilometro. Tačiau jau mėnuo, kai ji atsisakė šio įpročio – sutuoktiniai įsigijo namą užmiestyje. Moteris nesiryžta dviračiu važiuoti 10 kilometrų. Toks atstumas skiria šeimos būstą nuo „Giesecke & Devrient GmbH“ biuro. J.Keblytė ant dviračio sėsdavo ne tik dėl geros savijautos ar dailių kūno linijų. Taip ji rūpinosi gamtos puoselėjimu. Moteris, gyvendama Miunchene, jau įprato ir šiukšles rūšiuoti. Vokietijoje ji išmoko ne tiktai to. Jūratė įsitraukė į labdaringo Don Bosco fondo, remiančio neturtingų Lietuvos šeimų vaikus, veiklą.
Gimtinėje nesijaučia saugi
Lietuvė priprato prie vokiškos tvarkos. Jai patinka bavarų šventės ir maistas. Jūratė mėgaujasi pagal vietos tradicijas kepta duona. Moteriai vietos virtuvė primena lietuvišką – daug bulvių, mėsos ir grietinės. Tačiau Jūratei priimtinesni lengvesni valgiai. Iš pradžių daugiausia bendravusi su vyro šeima, vėliau moteris susirado vietinių draugų. Jūratė mielai susitinka su Miunchene įsikūrusiais lietuviais. Viena bičiulė nuo studijų laikų gyvena greta. „Į Lietuvą mes keltis neketiname. Tikrai ne dėl ekonominės padėties ar klimato. Mus gąsdina kriminalinė padėtis Lietuvoje. Mus išlepino Miunchenas, ir nebemokėtume gyventi nuolat viską saugodami ir dėl visko bijodami. Miunchene ne kartą esu palikusi neužrakintą automobilį ir nieko nenutiko“, – džiaugėsi J.Keblytė, įsitvirtinusi Bavarijos sostinėje.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt