Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Lietuva tarptautinėje arenoje


1. Vilnius pateko į pasaulio miestų dešimtuką
Portalas "Delfi"", 2008 12 19
Perkamiausių pasaulyje kelionių vadovų „Eyewitness Travel“ leidėjas „Dorling Kindersley“ (DK) paskelbė geriausių miestų, kuriuos verta aplankyti ateinančiais metais, sąrašą.
2. Lietuvos užsienio politika: daug ambicijų, mažai amunicijos?
Portalas "Delfi"", 2008 11 22
Pabrėžtinai antirusiška, karinga ir prikišamai herojiška pastarojo meto Lietuvos užsienio politika dažnai yra tik išraiškingas fasadas, už kurio gali slėptis valstybės nepilnavertiškumo kompleksas ir kuri iš esmės neturi nieko bendra su realia nauda valstybei.
3. Lietuva 57 vietoje pagal mokesčių mokėjimo paprastumą
Portalas "Delfi"", 2008 11 12
Vertinant mokesčių mokėjimo paprastumą Latvija 2007-2008 m. užėmė 36 vietą, Estija – 34 vietą, o Lietuva 57 vietą, praneša DELFI.lv. Apie tai pranešama auditorių kompanijos „PricewaterhouseCoopers“ ataskaitoje, parengtoje kartu su Tarptautiniu valiutos fondu ir Pasaulio banku.
4. Netekusi G.W.Busho, Lietuva smarkiai susilpnėjo
S.Babilius, Portalas "Delfi"", 2008 11 05
Barackas Obama į JAV prezidento rinkimus ėjo su permainų šūkiu. Triuškinanti jo pergalė rodo, kad amerikiečiams konservatyvi George’o W. Busho vyriausybė buvo įsiėdusi iki gyvo kaulo, panašiai šį prezidentą vertino ir dauguma pasaulio valstybių.
5. Lietuva krito pasaulio konkurencingumo reitinge
Portalas "lrt", Portalas "Delfi", 2008 10 08
Lietuva pasaulio konkurencingumo reitinge, kurį kasmet skelbia Pasaulio ekonomikos forumas, šiemet krito šešiomis pozicijomis iš 38 į 44 vietą. Iš viso reitinguota 131 valstybė.
6. Lietuvoje formuojamas antirusiškas mentalitetas
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2008 08 13
Pietų Kaukazo konflikto kontekste Lietuvoje formuojamas antirusiškas mentalitetas, o remdami Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį gerokai persistengiame ir skaldome Europą.
7. Baltijos valstybių ir Lenkijos vadovai reikalauja baigti agresiją Gruzijoje
Portalas "Delfi"", 2008 08 13
Į Gruziją pareikšti visokeriopos paramos jos demokratiškai išrinktam prezidentui ir teisėtai Gruzijos Vyriausybei nuvykę Lietuvos, Estijos, Lenkijos Prezidentai Valdas Adamkus, Toomas Hendrikas Ilvesas ir Lechas Kaczynskis bei Latvijos Ministras Pirmininkas Ivaras Guodmanis priėmė bendrą deklaraciją, kurioje pabrėžė, kad būtina nedelsiant nutraukti ugnį ir baigti agresiją bei tolesnę suverenios demokratinės Gruzijos okupaciją.
8. V.Adamkus ragina į Gruziją siųsti tarptautinę taikos užtikrinimo misiją
Portalas "Delfi"", 2008 08 13
Trečiadienį Lietuvos prezidentas kartu su Lenkijos prezidentu Lechu Kačinskiu, Ukrainos prezidentu Viktoru Juščenka, Estijos prezidentu Toomu Hendriku Ilvesu, Gruzijos prezidentu Mikchailu Saakašviliu ir Latvijos premjeru Ivaru Guodmaniu Tbilisyje dalyvavo spaudos konferencijoje.
9. Pasaulinė paskolų rinkos krizė Lietuvos nepalietė
Aistė Liudvinaitytė, www.verslosavaite.lt, Portalas "Delfi", 2008 08 04
Nors Tarptautinis valiutos fondas skelbia apie pasaulinę paskolų rinkos krizę ir apie pasaulio bankų patirtus didelius nuostolius, Lietuvos bankai šios krizės beveik nejaučia. Pasak jų, didžiausią krizės poveikį jaučia tie, kurie investavo į JAV nekilnojamojo turto rinką.
10. Kūjis, pjautuvas ir skydas bailių šalyje
Saulius Stoma, Portalas "Delfi"", 2008 07 10
Šį kartą bandysiu susieti kelis iš pirmo žvilgsnio atskirus reiškinius. Pradėkime nuo to, kad esame bailių šalis. Nežinojote? Taigi, taigi... Pribloškianti žinia pasirodė visai neseniai, tačiau nesulaukė jokios reakcijos. Gal todėl, kad buvo pernelyg šokiruojanti?
11. Lietuviai - tarp didžiausių Europos optimistų
Portalas "Delfi"", 2008 07 02
Lietuviai į ateitį žvelgia optimistiškiau nei dauguma kitų europiečių, rodo trečiadienį paskelbti "Eurobarometro" apklausos rezultatai. Tyrimo duomenimis, net 63 proc. lietuvių tikisi, kad gyvenimas po 20 metų bus geresnis nei dabar.
12. „Kiberataka“ prieš Lietuvą - per serverius Prancūzijoje ir Švedijoje
Evaldas Utyra, Portalas "Delfi"", 2008 07 02
Lietuvos tarnyboms pavyko nustatyti, per kokias šalis savaitgalį buvo surengta kibernetinė ataka prieš Lietuvos interneto svetaines, tačiau tyrimas tuo nesibaigia: nustatytos šalys gali būti nieko dėtos dėl įsilaužimų, jų bus prašoma teisinės pagalbos.
13. „Forbes“ paskelbė tinkamiausių verslui šalių reitingą, Lietuva - 30-a
Portalas "Delfi"", 2008 06 28
Žurnalas „Forbes“ paskelbė pačias tinkamiausias šalis verslui, praneša news.ru. Pirmojoje reitingo vietoje atsidūrė Danija. Lietuva užėmė 30 vietą, Latvija - 32. Tuo tarpu Estija pateko į geriausiųjų dešimtuką.
14. Lietuvoje – 77,5 tūkst. bedarbių, daugiau iš jų – moterų
Portalas "Delfi"", 2008 06 06
Gyventojų užimtumo tyrimo išankstiniais duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį buvo 77,5 tūkst.
15. Lietuva - ant katastrofos slenksčio
Dienraštis "Lietuvos žinios", Portalas "Delfi", 2008 06 05
"Ką daryti, jei namiškiai skundžiasi, kad pabrango maistas, benzinas ir net lėktuvo bilietai?" - klausia britų žurnalistas laikraštyje "The Sunday Times".
16. Lietuvoje gyventi ne taip saugu kaip Latvijoje ar Estijoje
Portalas "Delfi"", 2008 05 20
Lietuvoje nėra taip saugu gyventi kaip artimiausiose kaimyninėse valstybėse. Skelbiamame taikiausių valstybių sąraše „Global Peace Index”, Lietuva 140-ies valstybių sąraše užėmė 41 vietą, į priekį praleisdama ir Lenkiją (31), ir Estiją (35), ir Latviją (39).
17. M.Ahmadinejadas ragina plėtoti Irano ir Lietuvos santykius
Portalas "Delfi"", 2008 05 20
Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas ragina plėtoti Irano ir Lietuvos santykius. Pasak naujienų agentūros IRNA, tai prezidentas pareiškė šią savaitę susitikime su naujuoju Lietuvos ambasadoriumi, akredituotu Teheranui.
18. Lietuva – antra pasaulyje pagal moterų-vadovių skaičių ir mobiliojo ryšio plėtrą
Portalas "Delfi"", 2008 05 15
Lietuva užima antrą vietą pasaulyje pagal moterų vadovaujančiose pozicijose skaičių ir mobiliojo ryšio plėtrą, trečią – pagal įmonių pelno apmokestinimo lygį, o ketvirtą – pagal BVP augimą.
19. Lietuva užima 25-ą spaudos laisvės reitingo vietą
Portalas "Delfi"", 2008 04 30
Tarptautinei organizacijai “Freedom House” įvertinus spaudos laisvę pasaulio valstybėse, Lietuva atsidūrė 25-oje reitingo vietoje – kartu su Jungtine Karalyste bei Čekija.
20. Lietuvos sporto šviesuoliai - prieš olimpiados boikotą
Dainius Žygelis, Portalas "Delfi"", 2008 04 16
Raginimams boikotuoti rugpjūčio mėnesį Kinijos sostinėje Pekine vyksiančias vasaros olimpines žaidynes dėl įvykių Tibete kategoriškai nepritaria garsūs Lietuvos sportininkai olimpiečiai. Dalis jų asmeniškai nukentėjo dėl 1980 metų Maskvos ir 1984 metų Los Andželo olimpiadų boikotų.
Iš viso: 25
Straipsniai: [1-20] [21-25]

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt