Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žurnalistų ir leidėjų teismai


1. „Komsomolskaja pravda“ atskleidė, kodėl Lietuvoje demonstravo draudžiamus simbolius
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2013 12 19
Už sovietinę atributiką su užrašais „CCCP“ ir sovietinio kūjo pjautuvo ženklu ant rusų kalba leidžiamo laikraščio „Komsomolskaja pravda v Litve“ viršelio – 500 litų bauda.
2. Laikraštis gali sulaukti kaltinimų
Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2013 12 05
Kairuoliško "The Guardian" žurnalistams gali būti pateikti kriminaliniai kaltinimai dėl paviešintos slaptos informacijos, kurią nutekino Edwardas Snowdenas. Skotland Jardas ketina pradėti tyrimą, ar nebuvo pažeisti kovos su terorizmu įstatymai.
3. Nubaudė „Pervyj Baltiskij“ dėl laidos apie sausio 13-ąją
Portalas alfa.lt", 2013 11 22
Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) pranešė skyrusi griežčiausią, 1 500 latų (7,3 tūkst. litų), baudą televizijos „Pervyj Baltiskij“ (PBK) už istorijos faktų iškraipymą laidoje „Žmogus ir įstatymas“ apie sovietų nusikaltimus per 1991 metų sausio 13-osios įvykius Vilniuje.
4. STT atliko dokumentų poėmį TV3 būstinėje
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2013 04 11
Panevėžio prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai trečiadienį atliko dokumentų poėmį TV3 televizijos būstinėje. TV3 sako tai vertinanti „kaip spaudimo bei asmeninio keršto televizijai už kai kurias laidas priemonę“.
5. V.Vasiliauskas reikalauja V.Romanovo paneigimo
Portalas "Delfi"", 2013 03 20
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas kreipėsi į buvusį pagrindinį Ūkio banko akcininką Vladimirą Romanovą ir žurnalistą Tomą Dapkų dėl teiginių paneigimo.
6. Interneto žiniasklaidos asociacija stabdo „Balsas.lt“ narystę
Portalas lrt.lt", 2013 02 22
Interneto žiniasklaidos asociacijos nariai vienbalsiai nutarė suspenduoti minėtos žiniasklaidos grupės portalo Balsas.lt narystę Interneto žiniasklaidos asociacijoje iki paaiškės galutinės Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atliekamo tyrimų išvados.
7. Komisija: A.Ramanauskas etikos kodeksą pažeidė triskart, A.Račas ir A.Užkalnis po – kartą
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 02 18
Pirmadienį posėdžiavusi Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (ŽLEK) konstatavo krūvą žurnalistinės etikos pažeidimų. ŽLEK nuomone, Algis Ramanauskas Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą pažeidė triskart, Artūras Račas ir Andrius Užkalnis – po kartą.
8. A.Račui – žurnalistų etikos inspektorės kirtis
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 02 13
Naujienų agentūros BNS vyriausiasis redaktorius-direktorius Artūras Račas, savo asmeniniame tinklalapyje paskelbęs įrašą „Ekskursas į istoriją: kodėl prostitutai bačiuliai ir matoniai nepasigauna ŽIV“, pažeidė Visuomenės informavimo įstatymą ir turės paneigti dalį paskelbtos informacijos.
9. TV3 laida „X faktorius“ apskųsta dėl 25-ojo kadro naudojimo
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2013 01 25
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) sulaukė skundo, esą TV3 televizijos laidoje „X faktorius“ buvo panaudotas neleistinas 25-asis kadras. Laidos vedėjui Marijui Mikutavičiui agituojant žiūrovus balsuoti 0,4 sekundės dalį pasirodė juostelė, kurioje parašyta „Tvarka ir teisingumas“ - pirmininkas Rolandas Paksas“.
10. Monako kunigaikštis su žmona laimėjo bylą prieš britų bulvarinį laikraštį
Portalas alfa.lt", 2013 01 15
Monako kunigaikštis Albertas II ir jo žmona Charlene pasiekė pergalę prieš britų bulvarinį laikraštį "Sunday Times", kuris rašė apie "priverstinę" poros santuoką.
11. Teismas nusprendė, kad TV3 viešai turės atsiprašyti J.Furmanavičiaus motinos
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2013 01 02
Prieš 3 metus nušauto Kauno teisėjo Jono Furmanavičiaus motina Anelė Furmanavičienė pagaliau sulauks viešo atsiprašymo per TV3 televiziją – Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį paskelbė, kad trijose 2009-ųjų spalį parodytose „Akistatos“ laidose buvo paskleista tikrovės neatitinkanti ir J. Furmanavičiaus bei jo motinos garbę ir orumą žeminanti informacija.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt