Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Publikacijos apie šalies įvaizdį


1. Londone lietuvius pykdo perspėjimai lietuviškai
Portalas "Delfi"", 2012 12 28
Ne vieną lietuvį, šventėms pakėlusį sparnus namo, sutrikdė policijos suraitytas dvikalbis skelbimas Londone, Barkingo traukinių stotyje: „Jeigu naudositės padirbtais bilietais, galite būti areštuoti".
2. Lietuvos įvaizdis užsienyje patenkinamas arba blogas
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2012 11 22
Daugumos emigrantų nuomone, Lietuvos įvaizdis užsienyje patenkinamas arba blogas. Taip mano 82 proc. apklaustų užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių. Tokius rezultatus atskleidė Užsienio reikalų ministerijos užsakymu tyrimų bendrovės RAIT atlikta užsienio lietuvių apklausa.
3. Amerikiečio knygoje – patarimai, kaip permiegoti su lietuvėmis
Goda Raibytė, diena.lt, 2012 11 15
Amerikietis rašytojas, keliautojas ir žurnalistas Rooshas V rugpjūčio mėnesį išleido knygą, kuri aktuali Lietuvos moterims – „Kaip permiegoti su lietuvėmis Lietuvoje“ (angl. „Bang Lithuania: How To Sleep With Lithuanian Women In Lithuania“).
4. Įžūlus melas – Rusijos kasdienybė
Konstantinas Rečkovas, Savaitraštis „Atgimimas”, 2012 11 10
Rusijos politinėje padangėje – nieko naujo. Spalį vykusioje Europos Tarybos parlamentinės asamblėjos sesijoje eilinį kartą apkaltinti žmogaus teisių suvaržymais ir autoritarizmo įsigaliojimu Rusijos valdantieji tradiciškai puolė ieškoti tariamų priešų šalies viduje ir neva priešiškų jėgų išorėje. Šį kartą jų žvilgsnis nukrypo ir į Lietuvą – skandalingasis Vladimiras Žirinovskis, „kišeninės opozicijos“ atstovas Rusijos parlamente, apkaltino mūsų šalį „perversmo Rusijoje rengimu“.
5. Žemaitis žirgais apjojo Baltiją
Portalas alfa.lt", 2012 09 18
46 metų Vaidotas Digaitis žemaitukų veislės žirgais apjojo Baltijos jūrą.
6. Lietuvių bendruomenė piktinasi neigiamais straipsniais apie lietuvius Norvegijoje
Portalas "Delfi"", 2012 09 15
Lietuvių bendruomenė Norvegijoje išplatino viešą laišką, kuriame išreiškiamas pasipiktinimas Norvegijos dienraščio "Dagbladet" nuolatiniais negatyviais straipsniais apie lietuvius Norvegijoje. Pateikiame bendruomenės kreipimąsi apačioje.
7. Kultūrinis lietuvių desantas Liuksemburge
Portalas "Delfi"", 2012 09 14
Net du Vilniaus universiteto chorai „Pro musica“ ir „Gaudeamus“, vadovaujami Rasos Gelgotienės, ir pučiamųjų orkestras „Oktava“, vadovaujamas Albino Kučinsko, Lietuvos garbės konsulato Liuksemburge kvietimu lankysis šioje šalyje ir rugsėjo 24 d., 20 val., Liuksemburgo miesto Šv. Alfonso bažnyčioje surengs koncertą.
8. G.Damušytė: kiekvienas lietuvis užsienyje garsina Lietuvos vardą
Agnė Ručytė, žurnalas „Informacijos“, 2012 09 12
„Kiekvienas lietuvis, kuris save teigiamai realizuoja užsienyje – darbštumu, kūrybingumu, profesionalumu – garsina Lietuvos vardą“, – sako naujai ambasadore ryšiams su Pasaulio lietuvių bendruomene paskirta Gintė Damušytė. Pateikiame jums interviu, darytą prieš pat paskiriant ją ambasadore ryšiams su išeiviais.
9. Lietuvių „Juoda pagalvė“ viešės Liverpulio bienalėje
Portalas alfa.lt", 2012 09 12
Lietuvių menininkų ir architektų Audriaus Bučo ir Valdo Ozarinsko projektas "Juoda pagalvė" pristatomas Liverpulio bienalėje.
10. Knyga, pakeitusi JAV: apie vargstančius lietuvius ir dešras su žiurkiena
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2012 09 04
Čikagos priemiesčių gyvulių skerdyklose vergiškomis sąlygomis plušantys lietuviai emigrantai, žiurkių sugraužtas vaikas bei dešros iš žiurkienos ir karvių dvėslenos. Apie tai pasakoja dar 1906 m. JAV išleista Uptono Sinclairio knyga „Džiunglės“, tapusi bestseleriu ir pakeitusi JAV visuomenę.
11. Kodėl valstybė yra silpna?
Saulius Spurga, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2012 08 29
Lietuvos olimpiečiams netikėtai sužibus auksine spalva Londono olimpiadoje, praregėta, kokiomis apverktinomis sąlygomis neretai treniruojasi mūsų atletai.
12. Naujoji Zelandija pareiškė nepripažinusi Sovietų Sąjungos įvykdytos Lietuvos aneksijos
Portalas alfa.lt", 2012 08 23
Šaltojo karo metais abejonių dėl Baltijos valstybių statuso pareiškusi Naujoji Zelandija dabar teigia, kad nepripažino aneksijos ir nelaikė Lietuvos Sovietų Sąjungos dalimi.
13. Kino žvaigždė V.Jonesas: blogai, kad žmonės susidarę įspūdį apie Lietuvą, kaip apie kokią Siriją
Edita Maželytė, Portalas "Delfi"", 2012 08 16
47-erių britų aktorius Vinnie Jonesas prieš porą dešimtmečių sporto aistruoliams buvo puikiai žinomas kaip profesionalus futbolininkas, išgarsėjęs nesąžiningais triukais išvedant priešininkus iš pusiausvyros - čiumpant jiems už sėklidžių ar smūgiuojant kakta į jų galvas. Skandalisto etiketės Vinnie neatsikratė ir pradėjęs aktoriaus karjerą.
14. Kaip atrodo Lenkijos žiniasklaidos piešiamas lietuvis ir Lietuva
Aleksandra Gudilkina, Portalas "Delfi"", 2012 08 08
Sakoma, kad ne toks velnias baisus, kaip jį piešia. Ar tai tiesa, studentų tiriamojo projekto „Susitikimo idėja“ dalyviai galėjo įsitikinti antradienį Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur buvo pristatyti išankstiniai tyrimo apie lietuvių ir Lietuvos įvaizdį duomenys.
15. Britų žiniasklaida Lietuvos krepšinio rinktinės faną pavadino „olimpiniu naciu“
Portalas "Delfi"", 2012 07 31
„Olimpinis nacis“. Taip pavadintas straipsnis britų leidinyje „Daily Mail“ apie vieną lietuvį krepšinio sirgalių, kuris savo elgesiu per rungtynes su Argentina papiktino daugelį žiūrovų.
16. FNTT istorija: užuot kūrę savo valstybę partizanaujame
Lina Pečeliūnienė, Portalas "Delfi"", 2012 02 27
Švedas Jonas Ohmanas diagnozavo tiksliai: lietuviai turi baudžiauninkų – partizanų mentalitetą. Kai kasdien lankstomės (darbdaviui, valdininkui), ieškom protekcijos ar galimybės paduoti kyšį, maitinamės kontrabanda, nemokame mokesčių, viduj mums negera.
17. Lietuviai nusivylę, nes Lietuva iš geriausios SSRS dalies tapo ES užkampiu
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2012 01 25
Lietuvos visuomenei būdingas nusivylimas ir savinieka gali būti susiję su staigiu geopolitiniu lūžiu, kai iškovojusi nepriklausomybę mūsų šalis metėsi į Vakarus ir iš geriausios Sovietų Sąjungos respublikos tapo Europos Sąjungos užkampiu.
18. „The Economist“ „apdovanojimuose“ Lietuvai - „alchemiko“ prizas už aukso paieškas valstybinėse įmonėse
Portalas "Delfi"", 2012 01 05
Tradiciniuose šmaikščiuose britų savaitraščio „The Economist“ tinklaraščio apdovanojimuose Rytų Europos šalims Lietuvai skirtas „alchemiko“ prizas už aukso paieškas valstybės valdomose įmonėse.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt