Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Patriotiškumas ir įvaizdis


1. Lenkijos piliečio peticiją dėl švietimo Lietuvoje išnagrinėjusi Europos Komisija pažeidimų neįžvelgė
Portalas alfa.lt", 2012 12 09
Lenkijos piliečio peticiją dėl Švietimo įstatymo pataisų išnagrinėjusi Europos Komisija pareiškė neįžvelgianti Europos Sąjungos (ES) pažeidimų ir nurodė negalinti nagrinėti keliamų klausimų dėl tautinių mažumų.
2. Anglų kalbos pratybų sąsiuvinyje mokinių tėvai nerado Lietuvos
Portalas "Delfi"", 2012 12 01
Panevėžyje kai kurių mokinių tėvai anglų kalbos pratybų Europos žemėlapyje pasigedo Lietuvos ir ragina pasiaiškinti Švietimo ir mokslo ministeriją.
3. Kodėl Britanijos lietuviai tuokiasi Lietuvoje
Karolina Sungailienė, "Tiesa.com", 2012 11 24
Šiais metais Londono lietuvių Šv. Kazimiero bažnyčioje pasiruošimo santuokai kursus lankė per 160 porų. Didžiojoje Britanijoje susituokti nusprendė tik aštuonios. Visos kitos jaunųjų tortą pjovė Lietuvos miestuose ir miesteliuose.
4. Žemaičių krikšto jubiliejaus planus pakoregavo sunkmetis
Portalas alfa.lt", 2012 11 17
Žemaičių krikšto ir Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejaus minėjimo programai Vyriausybė buvo numačiusi 2009-2017 metais skirti daugiau kaip 45 mln. litų, tačiau per praėjusius dvejus metus skirta tik 5,8 mln. litų. Žemaičių krikšto jubiliejaus bus minimas 2013 metais Telšiuose.
5. Vilniuje klestėjo paleistuvystė
Portalas "Delfi"", 2012 11 10
Dabartiniai sostinės senamiesčio, Užupio gyventojai didžiuojasi gyvendami prestižinėje vietoje ir visai nenori prisiminti, kad čia vienas po kito kūrėsi raudonųjų žibintų kvartalai, o dažname skersgatvyje vyrams merkdavo akį prostitutės.
6. Lietuvos simbolis bus atstatytas
Portalas alfa.lt", 2012 11 03
Obeliuose stovėjusiam vieninteliam šalyje Birželio sukilimo aukų atminimo paminklui atstatyti rokiškėnai jau renka lėšas.
7. Lenkijos Seinų miestelyje nebeaukojamos mišios lietuvių kalba
Portalas alfa.lt", 2012 11 02
Lenkijoje, Seinuose bei greta esančiame Žagarių kaime, gyvenantys lietuvių tautybės žmonės prarado galimybę melstis lietuviškose mišiose.
8. Pirmiausiai skaitmeninamos nykstančios kaimo kapinaitės
Rūta Kupetytė, www.lrt.lt, 2012 11 02
Specialistai skaičiuoja, kad Lietuvoje yra keli tūkstančiai kapinių. Tačiau toli gražu ne visų jose palaidotų žmonių vardus, pavardes ar mirimo metus galima sužinoti internete.
9. Lietuvos karybos istorijos atodangos: žiauri, kietasprandė, kariauti įpratusi tauta
Jūratė Vaičiuvienė, Portalas "Delfi"", 2012 10 20
Lietuva ne kartą yra sulaukusi kritikos dėl nepakankamų išlaidų gynybai. Taikos laikotarpiu daug reikšmingesni socialinės gerovės klausimai, o karyba, kuri iš tikrųjų yra gyvybės ir stabilumo garantas, lieka podukros vietoje. Tačiau, istorikų teigimu, lietuviai visada buvo labai karingi, ir tai jiems padėjo XIII a. sukurti valstybę.
10. Sovietinės traumos negyja: per krizę išaugo teigiamas požiūris į sovietmetį
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2012 09 06
Ekonominės krizės metais išaugo teigiamas požiūris į sovietmetį – žmonės ilgisi net tik minimalaus materialinio aprūpinimo, bet ir to meto vertybių, sako Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro direktorė profesorė Dalia Leinartė.
11. Klaipėda jau regi pagonišką kuršių miestą
Denisas Nikitenka, Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2012 09 05
Klaipėdos valdžia ir istorikai atsigręžia į uostamiesčio apylinkių pagoniškąją praeitį - pirmą kartą viešai prasitarta apie ketinimus unikalioje tūkstančių metų archaiškoje gyvenvietėje, esančioje pietiniame uostamiesčio pakraštyje, atstatyti ankstyvųjų viduramžių pagonišką miestelį.
12. Pasaulio lietuviai reikalauja dvigubos pilietybės
Gediminas Stanišauskas, „Valstiečių laikraštis“, 2012 08 27
Pasaulio lietuvių bendruomenė nerimauja, kad nyksta ryšiai su Lietuva, esą juos atnaujintų tik dvigubos pilietybės įteisinimas.
13. Dėl vėliavos reikia diskusijų, ne viešųjų ryšių kampanijų
Vidmantas Valiušaitis, Portalas "Delfi"", 2012 08 27
Istorikas Darius Baronas diskusijas dėl Lietuvos trispalvės ir istorinės valstybės vėliavos vertina kaip „politinio populizmo ir truparegiškumo apraišką“. Demokratinėje valstybėje diskusija yra vienas iš visuomenės gyvybingumo ir jos efektyvumo palaikymo instrumentų.
14. J.Šuklinas: mane jau seniai kviečia pakeisti pilietybę
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2012 08 13
Po iškilmingų sutiktuvių Vilniaus Rotušės aikštėje surengta Lietuvos sportininkų, Londone iškovojusių olimpinius medalius, spaudos konferencija.
15. Lietuva šventiškai pasitiko iš Londono sugrįžusius šalies olimpiečius
Mindaugas Jackevičius; Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2012 08 13
Pirmadienio vakarą sulaukta į Lietuvą parskridusių Londono olimpinių žaidynių medalininkų. Jie iškilmingai buvo pasitikti Vilniaus oro uoste.
16. A.Nikžentaitis: proeuropietiškiems lietuviams Mindaugas yra pats svarbiausias valdovas
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2012 07 05
Provakarietiškos politikos simbolis, lietuvių proeuropietiškumo figūra, pats svarbiausias valdovas proeuropietiškai mąstantiems lietuviams. Taip apie Mindaugą - pirmąjį ir vienintelį Lietuvos karalių, valstybės kūrėją - ketvirtadienį DELFI konferencijoje kalbėjo istorikas Alvydas Nikžentaitis.
17. A.Ažubalis: tikiu, kad vieną dieną Rusija atsiprašys ir baigs okupacijos neigimą
Portalas alfa.lt", 2012 06 23
Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis sako tikintis, kad ateis metas, kai Rusija atsiprašys ir baigs okupacijos neigimą.
18. „Kurier Wilenski“: dėl Vilniaus krašto grąžinimo buvo sutarta „Hitlerio-Smetonos paktu“
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2012 06 18
Netrukus po to, kai rusų žiniasklaida Lietuvą apkaltino 1939 m. vykdžius agresiją prieš Lenkiją, panašiu tonu prabyla ir Lietuvos lenkų spauda. Dienraštis „Kurier Wilenski“, finansuojamas Lenkijos užsienio reikalų ministerijos, skelbia publikaciją apie „Hitlerio-Smetonos paktą“, kuriuo Lietuva neva buvo susitarusi dėl Vilniaus krašto grąžinimo.
19. Ar reikia Lietuvai karaliaus?
Česlovas Iškauskas, www.iskauskas.lt, 2012 06 16
Kartais nežinai, ar juoktis, ar verkti. Atsitokėji: juk ne balandžio 1-oji... O juk pati idėja – atkurti LDK ir gražinti Lietuvai karalių – atrodo rimtai diskutuotina. Tačiau argumentai, kuriais viešai ėmė manipuliuoti kai kurie veikėjai, daugiau pasako apie pačius iniciatorius negu apie šią utopiją.
20. Žemaičių atstovais save vadinantys veikėjai siūlo atkurti LDK ir grąžinti Lietuvai karalių
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2012 06 05
Lietuvos didžioji kunigaikštystė (LDK) turi būti atkurta, o šalį, kaip ir prieš šimtmečius, turi valdyti karalius. Tokią idėją antradienį surengtoje spaudos konferencijoje iškėlė LDK-Karalystės Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimo pradininkais pasivadinę Vaidas Lekstutis, Milvydas Juškauskas, Vaidas Želvys ir Violeta Sirvydytė.
Iš viso: 45
Straipsniai: [1-20] [21-40] [41-45]

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt