Publikacijos apie šalies įvaizdį

Garbingi vizitai į mūsų šalį

Verslo įvaizdis užsienyje

Lietuva tarptautinėje arenoje

Patriotiškumas ir įvaizdis

Lietuvos įvaizdis internete

Rengiami konkursai

Nusikalstama veikla užsienyje

Garbingi apdovanojimai

Ar lietuviai girtauja?

Pareigūnai vairuoja drąsiai

Nusikaltimai prieš vaikus

Pikantiškos situacijos, titulai ir įvaizdis


Patriotiškumas ir įvaizdis


1. Amerikos lietuviai pralaimėjo kovą dėl bažnyčios Niujorke
Portalas "Delfi"", 2011 12 17
Amerikos lietuvių bendruomenės pastangos išsaugoti šimtametę Aušros Vartų bažnyčią Manhatane baigėsi nesėkme. Aukščiausiosios instancijos teismas Niujorko valstijoje nusprendė, kad vietos arkivyskupija turi teisę nugriauti uždarytus maldos namus, rašo dienraštis "Lietuvos žinios". XX amžiaus pradžioje Manhatane lietuvių emigrantų lėšomis pastatytą Aušros Vartų bažnyčią Niujorko arkivyskupija uždarė 2007 metais. Aktyvūs vietos lietuviai dėl šventovės išsaugojimo kovojo beveik penkerius metus: bylinėjosi teismuose, kreipėsi į bažnytinės teisės nusižengimus nagrinėjančias institucijas Vatikane, prašė diplomatų, JAV ir mūsų krašto valdžios atstovų, Katalikų bažnyčios pagalbos. Niujorko valstijos Apeliacinis teismas nusprendė, kad parapijiečiai neturi pagrindo ginčyti arkivyskupijos sprendimo nugriauti uždarytą Aušros Vartų bažnyčią, nes už griovimą balsavo Bažnyčios patikėtinių taryba, o veiksmus sankcionavo vyskupas. Arkivyskupijos advokatas Peteris J.Johnsonas jaunesnysis vienam JAV dienraščiui aiškino, kad teismas pripažino išskirtinę hierarchinę Katalikų bažnyčios prigimtį. Anot jo, arkivyskupas elgėsi kaip ypatingas patikėtinis, turintis visus įgaliojimus atidaryti ir uždaryti parapijas. Aušros Vartų bažnyčia buvo uždaryta 2007-aisiais. Niujorko arkivyskupija aiškino, kad šį žingsnį lėmė tai, kad bažnyčią lanko mažai žmonių, taip pat - bloga pastato būklė ir brangiai kainuoja remontas. Tačiau vietos lietuvių nuomone, tikrosios priežastys yra visai kitos. Juolab kad jau kelerius metus prieš uždarant bažnyčią parapijiečiams buvo kuriamos kliūtys ja naudotis - šventovėje pastačius metalines konstrukcijas, pamaldas teko perkelti į rūsį. Tačiau net ir tada į Aušros Vartų bažnyčią pasimelsti ateidavo pakankamai tikinčiųjų: ne tik lietuvių, bet ir portugalų, italų, filipiniečių. JAV lietuvių bendruomenės Niujorko apygardos valdybos pirmininkė Ramutė Žukaitė LŽ pasakojo, kad vietos lietuviai jaučiasi sugniuždyti teismo sprendimo. "Tai tragedija. Juk darėme viską, kad išsaugotume bažnyčią. Tačiau galbūt mūsų kova ir pastangos turės įtakos kitoms panašioje situacijoje atsidūrusioms parapijoms", - vylėsi ji. Po teismo sprendimo šimtametė Aušros Vartų bažnyčia greičiausiai bus nugriauta. "Tai labai labai liūdna. Juk JAV ir Lietuva yra pasirašiusios dvišalę sutartį, pagal kurią yra įsipareigojusios išsaugoti tautinį paveldą", - apgailestavo R.Žukaitė.
2. Austrijos prezidentas: 1991 m. Vilniuje mačiau tankus ir smėlio maišus
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2011 12 10
Austrijos prezidentas Heinzas Fischeris teigia galintis suprasti Lietuvos reakciją dėl Sausio 13-osios žudynėmis įtariamo buvusio KGB karininko Michailo Golovatovo paleidimo, tačiau tvirtina, kad į šią istoriją nereikia žiūrėti tik iš vienos Lietuvos pusės.
3. Kas gviešėsi Klaipėdos krašto?
Česlovas Iškauskas, Portalas "Delfi"", 2011 12 04
Kartais atrodo, kad Vilniaus kraštas būdavo smarkiau ir dažniau įsukamas į istorijos verpetus, o vakarinė Lietuvos dalis – ne, ne Žemaitija (dar kitaip vadinama Samogitia arba vok. Samaythen, t.y. Žemutinės žemės), o Klaipėdos kraštas (vok. Memelland; kuršių-latvių kalba Memelis kilęs iš memelis, mimelis, mēms, reiškia “tylų, ramų”; kiti miesto pavadinimą kildina iš Nemuno vardo, prūsų k. mimeli) visais laikais tebuvo vokiško-lietuviško elito atopūčio vieta. Bet taip tikrai nebuvo. Greičiau – atvirkščiai.
4. Britanijoje įsikūrusi lietuvė: ten, kur lietuviai – apkalbos ir gyvatynas
Juliana Miliut, Portalas "Delfi"", 2011 12 03
Pasaulinio garso dizainerių naujausių kolekcijų pristatymai, raudonas kilimas, gausybė gerbėjų, pasiūlymai filmuotis su ryškiausiomis Holivudo žvaigždėmis ir vyriausiosios rinkodaros specialistės darbas pirmaujančioje telekomunikacijų bendrovėje „Lycamobile“ – tik maža dalis iš uostamiesčio kilusios jūreivio dukters Indrės Šlimaitės (20 m.) kasdienybės...
5. Rusijai įteikta protesto nota už pažymą apie Lietuvos bendradarbiavimą su naciais
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2011 12 01
Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) įteikė notą Rusijai dėl oficialių dokumentų, kuriuose iškraipoma Lietuvos istorija.
6. Punsko lietuviai grąžina išniekintas dvikalbes lenteles
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2011 11 28
Rugpjūtį vandalų išniekinti lietuviški užrašai Lenkijos Punsko valsčiuje bus grąžinti. Tokį sprendimą, nors kiek dvejodama, priėmė vietos valdžia.
7. S.Grybkauskas: sovietmečiu stambių įmonių vadovai buvo kontroliuojami ir per jų intymų gyvenimą
Virginijus Savukynas, Portalas "Delfi"", 2011 11 26
Paskutinės anapilin išėjusio prezidento Algirdo Brazausko išleistos knygos pavadinimas tarsi simbolizuoja daugelio lietuvių pasąmonėje vyraujantį stereotipą, kad „ir tada buvo dirbama Lietuvai“.
8. Holokausto tyrinėtojas olandas: Lietuva turėtų žydų istoriją priimti kaip savą, o ne svetimą
Portalas "Delfi"", 2011 11 25
Knygą apie holokaustą Vilniuje penktadienį pristatęs olandų tyrinėtojas Robertas van Vorenas sako, kad Lietuva elgiasi neteisingai, nepriimdama žydų istorijos kaip savosios.
9. Vilniaus r. sav. administracijos direktorei dėl gatvių pavadinimų - 500 Lt bauda
Portalas "Delfi"", 2011 11 24
Vakar Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą, dalinai patenkino antstolės pareiškimą ir skyrė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorei Liucinai Kotlovskai 500 litų baudą už įsiteisėjusio Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo nevykdymą.
10. Š.Liekis: Lietuvoje išvešėjo tautos ir valstybės atskyrimas
Eglė Samoškaitė, Portalas "Delfi"", 2011 11 17
Lietuvoje tauta ir valstybė yra tarsi atskirtos, maža to, mūsų valstybėje vyrauja tautininkiška ideologija, kuri savo esme yra antivalstybiška. Tokios nuomonės laikosi Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas Šarūnas Liekis, kurio teigimu, apskritai terminas „tautiškumas“ turėtų būti nevartotinas.
11. Kur guli paskutinis Kęstučio ir Gedimino palikuonis?
Portalas "Delfi"", 2011 11 13
Seirijai – mažas miestelis Lietuvos pietuose, gyvenantis paprastą gyvenimą. Tačiau jų kapinėse slypi paslaptis. Įėjus pro jų vartus šiek tiek tolėliau nuo pagrindinio tako, kairėje pusėje, dėmesį patraukia neįprastas antkapinis paminklas: stilizuotas nulaužtas ąžuolas su nugenėtomis šakomis, bet vis dar besiremiantis šaknimis į žemę.
12. Užsienio lietuvius užgavo I.Degutienės pasisakymai
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2011 11 07
Seimo pirmininkės Irenos Degutienės nusistebėjimai, kaip žmonės ryžtasi palikti savo tėvynę dėl geresnio gyvenimo perspektyvos užsienio valstybėje, užgavo ir įžeidė užsienio lietuvius. Jų nuomone, Seimo vadovė nesupranta situacijos.
13. Lietuviai, nekalbantys lietuviškai
Inga Saukienė, Portalas "Delfi"", 2011 10 31
Organizacijos „Globalios Lietuvos lyderiai“ suburti karjeros aukštumų pasiekę užsienio ir Lietuvos lietuviai susibėgę bandė aiškintis, ar šiandieniniame pasaulyje lietuvybė vis dar susijusi su lietuvių kalbos mokėjimu ir konkrečia teritorija.
14. Šveicarijoje bus įamžintas Vasario 16-osios akto signataro atminimas
Portalas "Delfi"", 2011 10 28
Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius Lugane, Šveicarijoje, spalio 29 dieną dalyvaus 1918 metų vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro prelato Kazimiero Stepono Šaulio atminimo įamžinimui skirtame renginyje, praneša Užsienio reikalų ministerija (URM).
15. Punske vėl bus pakabinti dvikalbiai užrašai
Portalas "Delfi"", 2011 10 28
Lenkijos Punsko valsčiaus taryba penktadienį nusprendė vėl pakabinti rugpjūtį vandalų išniekintas, o vėliau nukabintas ir išvalytas Punsko valsčiaus vietovių dvikalbes lenteles.
16. Griūva šalia Kėdainių esantis Apytalaukio dvaras
Portalas "Delfi"", 2011 10 24
Kėdainių rajono savivaldybės darbuotojams nepasiekiamų verslininkų paliktas be priežiūros griūva šalia Kėdainių esantis Apytalaukio dvaras.
17. Teismas atvertė prie partizano Vanago nužudymo prisidėjusių asmenų bylą
Portalas "Delfi"", 2011 10 10
Kauno apygardos prokuratūra praneša, kad apygardos teismas teismas pradėjo nagrinėti Kauno miesto apylinkės prokuratūros perduotą nusikaltimo žmoniškumui baudžiamąją bylą, kurioje sovietų okupacijos auka 1956 m. tapo už Lietuvos laisvę kovojęs Dzūkijos partizanų vadas Adolfas Ramanauskas, kitaip Lietuvos istorijoje žinomas kaip Vanagas.
18. Lietuviai kosminių raketų teoriją plėtojo dar septynioliktojo amžiaus viduryje
Saulius Lapienis, Portalas "Delfi"", 2011 10 08
Prieš 360 metų mirė daugiapakopių raketų teorijos pradininkas Kazimieras Simonavičius, prieš 160 metų aviacijos Lietuvoje pradininkas Aleksandras Griškevičius aprašė valdomo aerostato ir garu varomo propelerio idėją, prieš 100 metų mirė Mikalojus K. Čiurlionis, vienas pirmųjų pasaulyje tapęs kosmoso tematika.
19. Lenkijoje palaidotiems lietuviams – Raudonosios armijos talkininkų „titulas“
Portalas "Delfi"", 2011 10 04
Lenkijos Berznyko kapinėse palaidoti 1920 m. žuvę Lietuvos kariai staiga tapo Raudonosios armijos kolaborantais. Kaip praneša Punskas.pl, tokį titulą jiems suteikė vietos lenkų valdžia, nutarusi gana dviprasmiškai įamžinti lietuvių atminimą.
20. Rygos lietuvių mokykloje mokytis nori ir vis daugiau latvių
Skirmantas Pabedinskas, Portalas lrt.lt", 2011 10 02
Prieš 20 metų įkurta Rygos lietuvių vidurinė mokykla – viena pavyzdingiausių tautinių mažumų mokyklų Latvijoje. Ją lankyti nori vis daugiau ir pačių latvių.
Iš viso: 97
Straipsniai: [1-20] [21-40] [41-60] [61-80] [81-97]

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį
© Baltijos verslo vystymo agentūra bvva | media bv | emonitoring | eLibrary.lt